08:12 27 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

یک کمیته مستقل تحقیاقاتی در فرانسه گزارش مکمل سوء استفاده جنسی از بیش از دو هزار کودک از سوی کشیش ها را  در کلیسای های کاتولیک منتشر نموده است

 به گزارش اسپوتنیک، به نقل Le Figaro یک کمیته تحقیقاتی مستقل در فرانسه امروز سه شنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد، که طی 70 سال گذشته بیش از 216 هزار کودک بین سال‌های 1950 - 2020 توسط کشیش‌های کاتولیک فرانسه مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند.

ژان مارک سووه، رئیس کمیسیون مستقل این تحقیق در سخنرانی روز سه‌شنبه خود همزمان با انتشار رسمی این گزارش گفت: «تحقیقات انجام شده از بی‌تفاوتی عمیق و حتی ظالمانه کلیسای کاتولیک نسبت به قربانیان سوءاستفاده جنسی حکایت دارد؛ چنان که تا اوایل دهه دوهزار، نه تنها ادعای قربانیان باور نمی‌شد بلکه گوش شنوایی هم برای آن نبود.»

آقای سووه افزود: «نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که حدود سه هزار کودک آزار از سال 1950 تا کنون در کلیسای کاتولیک فرانسه انجام وظیفه کرده‌اند که دو سوم آنها کشیش بوده‌‌اند.»

این گزارش بر اساس ثبت شهادت قربانیان و شاهدان و بررسی آرشیو کلیساها، پرونده‌های دادگاه‌ها، گزارش‌های پلیس و مطبوعات طی 70 سال گذشته تهیه شده که برای تکمیل آن دو سال و نیم زمان صرف شده است.

کلیسای کاتولیک چندین دهه است که به جنایت‌های مشابهی در حق ده‌ها هزار کودک در سراسر جهان از شیلی گرفته تا استرالیا متهم می‌شود.

در سال 2002 هم رسوایی بزرگترین تجاوز جنسی در شهر بوستون سر و صدابرپا کرد. در آن زمان اعلام شد، یکی از کشیش‌ها بین سال‌های 1962 -1995 به بیش از 130 کودک تجاوز کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر