12:40 25 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

 از ابتدای سال 2021 مراسم عقد نکاح بیش از 11 هزار زوج مختلط  در مسکو برگزار شده است که از میان این زوج ها 99 داماد شهروندان افغانستان بوده اند.

به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی اداره ثبت احوال مسکو گزارش داده است که از آغاز امسال 11 هزار ازدواج های مختلط در روسیه ثبت شده است که بیش از 20 درصد این ازدواج ها با شهروندان دیگر کشور ها بوده است.

ازدواج مختلط  یعنی عقد نکاح بین دختر و پسری که دارای تابعیت‌های جداگانه هستند.

در پیام اداره ثبت احوال مسکو آمده است که شرایط مساعدی در مسکو برای کسانی که مایل  به ازدواج با اتباع خارجی هستند ایجاد شده است. خارجی ها می‌توانند با شهروندان دیگر کشورها از جمله روسیه مراسم عقد نکاح خود را در دفاتر ثبت احوال مسکو و سایر شهر های روسیه برگزار کنند.

 در پیام گفته می‌شود که از ابتدای امسال بیش از 11 هزار زوج، که 20 درصد آنها شهروندان خارجی هستند، ازدواج خود را ثبت این اداره نموده اند.

 شمار داماد های خارجی به مراتب بیشتر- 78 در صد و عروس ها – 22 در صد بوده است.

در بین داماد های خارجی ، بیشتر از همه شهروندان نیجریه- 133 تن قرار دارند. به تعقیب آن به ترتیب داماد ها از ترکیه -114، افغانستان – 99، کوبا - 76، ویتنام -71 و هند – 68 داماد  قرار داشتند.

نسبت به سال گذشته تعداد داماد های اروپایی نیز در روسیه افزایش یافته است.

در طی امسال  51 جوان انگلیس با دختران روس ازدواج نمودند. همچنان 48 شهروند صربستان، 46 داماد از آلمان، 44  تن از ایتالیا، 36 نفر از آمریکا، 31 تن فرانسوی در روسیه ازدواج نمودند.

تابعیت عروسهای خارجی با دامادها متفاوت است. در سال 2021 بیشترین عروس ها  81 تن از  از ویتنام  بودند. به تعقیب آن نیجریه - 38 عروس و از افغانستان -26  دختر با شهروندان دیگر کشور ها در روسیه ازدواج نمودند.

هنگامی که زوج های مختلط ازدواج می کنند، داماد یا عروس و مهمانان خارجی که  در مراسم حضور دارند ممکن است زبان روسی  را بلد نباشند، بنابراین زوج ها این فرصت را دارند که متن مراسم را به انگلیسی دریافت کنند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر