16:46 21 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک روزنامه لهستانی نوشته است، که احداث کانال لهستان در دریای بالتیک برای روسیه سودمند است. 

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه لهستانی Gazeta Wyborcza نوشته است، که اجرای احتمالی برنامه های یاروسلاو گاچینسکی رئیس حزب حاکم «قانون و عدالت» (PiS)، برای گذراندن کانال در امتداد دریای بالتیک و در نتیجه «یورش به مسکو» تنها منجر به غنی سازی تجار روسی می شود. 
روزنامه یادآور شد، که تنها راه خروج از تنگه کالینینگراد تحت حاکمیت روسیه است. روزنامه مدعی است، ایجاد یک کانال دور زدن تنگه بالتیک "به نمادی از غلبه نهایی وابستگی به مسکو تبدیل خواهد شد".
کاچینسکی و حزبش ساخت این کانال را راهی برای به دست آوردن استقلال کامل لهستان می دانند. بر اساس تزهای رقت انگیز تبلیغات حزبی، این کانال در تف تفکر بالتیک ضربه ای برای روسیه خواهد بود. اما در واقعیت کاملاً متفاوت به نظر می رسد. روسها ثروت زیادی در این کانال خواهند داشت. 90 درصد گردشگر بندر در البلاگ، که به خاطر آن کانال در وهله اول ساخته می شود، در منطقه کالینینگراد قرار دارد.
این نشریه تأکید می کند، که در حال حاضر کارآفرینان روسی کالاها و مواد اولیه مختلف را از طریق بندر لهستان حمل می کنند و ساخت این کانال به آنها امکان می دهد گردش محموله را افزایش داده و سود را افزایش دهند.
همانطور که روزنامه اشاره می کند، مشخص نیست که در صورت اجرای این پروژه، چه زمانی سود خواهد داد. اما نشریه ادعا می کند، که ساخت و ساز بدون شک خسارت قابل توجهی به طبیعت لهستان وارد می کند، خط ساحلی تف بالتیک را پاره می کند و اکوسیستم محلی را مختل می کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر