20:01 20 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

معاون نخست وزیر چین روز شنبه اعلام کرد که ایالات متحده را تحت فشار قرار داده است تا تعرفه های اعمال شده بر کالاهای چینی را که در دولت ترامپ مصوب شده بود، حذف کند.

به گزارش اسپوتنیک، رسانه های چین، «لیو هه» معاون نخست وزیر چین و عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست این کشور و رئیس طرف چینی در گفتگوی های جامع اقتصادی چین-آمریکا، امروز شنبه تماسی تصویری با «کاترین تای» نماینده تجاری آمریکا برقرار کرد. دو طرف در جریان این گفتگوی تصویری به تبادلاتی عملگرایانه و صریح و سازنده در سه زمینه پرداختند.

بر اساس این گزارش، اول اینکه در این گفتگو تاکید شد که روابط تجاری و اقتصادی چین - آمریکا از اهمیت بسیار بالایی برای دو کشور و کل جهان برخوردار است و همکاری و تبادلات اقتصادی و تجاری دو جانبه میان پکن و واشنگتن باید تقویت گردد.

دومین نکته ای که در گفتگوی تصویری معاون نخست وزیر چین و نماینده تجاری آمریکا به آن پرداخته شد، تبادل دیدگاه دو طرف در زمینه اجرای توافق تجاری و اقتصادی چین و آمریکا بود.

این دو مقام ارشد چین و آمریکا در ادامه، نگرانی های اصلی اشان را بیان کردند و در زمینه حل و فصل نگرانی های قانونی و مشروع دو طرف از طریق مشورت به توافق رسیدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر