21:56 18 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

هواپیمای B-2 امریکایی می تواند بمب ها را بر دیگر قاره ها پرتاب کرده و به خانه بازگردد.

به گزارش اسپوتنیک، نشریه امریکایی 19FortyFive، از مرگبارترین جنگ افزار نیروی هوایی امریکا نام برد. 

جایگاه نخست در فهرست مرگبارترین جنگ افزارهای امریکا «مادر همه بمب ها» است. جنگ افزارهای مهم انفجار هوای سنگین GBU-43 / B GBU-43 / B Massive Ordnance Air (MOAB) که برای اولین بار در سال 2003 در افغانستان مورد استفاده قرار گرفت. نیروی هوایی ایالات متحده 15 GBU-43 / B MOAB دارد. جنگ افزار بعدی بمب افکن استراتژیک B-52 Stratofortress است که برای اولین بار در سال 1952 پرواز کرد. در مجموع 744 فروند از این هواپیما ساخته شد. او می تواند همه چیز را از بمب های هسته ای گرفته تا بمب های معمولی ، موشک های کروز و موشک های مافوق صوت حمل کند. این نشریه می گوید، عمدتا بمب های هدایت شونده مانند JDAM را حمل می کند.
سومین جنگ افزار در فهرست بمب افکن استراتژیک مخفی B-2 Spirit است، که «رکورد طولانی ترین ماموریت رزمی در تاریخ» را در اختیار دارد. 19FortyFive می نویسد: "او می تواند از ایالات متحده بیرون شود و سوختگیری کند، بمب ها را در قاره های دیگر رها کرده و سپس به خانه بازگردد".

رتبه بندی با جنگنده های نسل پنجم F-35 Lightning II و F-22 Raptor به پایان می رسد.

یادآوری می کنیم، که در ماه سپتامبر، لاکهید مارتین، بزرگترین شرکت نظامی-صنعتی ایالات متحده ، اعلام کرد، که 700 فروند هواپیمای F-35 Lightning II در انواع مختلف تحویل مشتریان شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر