06:16 16 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور روسیه از مسابقه تسلیحاتی پس از بیرون شدن امریکا از معاهده دفاع موشکی خبر داد. 

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه می گوید، که مسابقه تسلیحاتی پس از بیرون شدن امریکا از معاهده دفاع موشی در حال راه اندازی است. 
رئیس جمهور روسیه گفت: رقابت تسلیحاتی بین روسیه و ایالات متحده پس از بیرون شدن ایالات متحده از پیمان دفاع موشکی در حال راه اندازی است.
وی در هفته انرژی روسیه گفت: "متاسفانه باید بگویم که مسابقه تسلیحاتی در راه است و این پس از بیرون شدن ایالات متحده از پیمان موشک های ضد بالستیک آغاز شد".

یادآوری می کنیم، که دفاع موشکی به سامانه یا جنگ‌افزار یا فناوری‌ای گفته می‌شود که برای تشخیص، ردیابی، جلوگیری یا ازمیان‌بردن حمله موشکی به‌کار می‌رود. دفاع موشکی در اصل برای دفاع در برابر جنگ‌افزارهای هسته‌ای نصب‌شده روی موشک‌های بالستیک قاره‌پیما طراحی شده اما سپس برای مقابله با موشک‌های تاکتیکی و موشک‌های میدان جنگ کوتاه‌برد غیرهسته‌ای هم گسترش یافت.

دفاع موشکی از زمان‌های پیشین گسترش بسیاری داشته است. در دهه ۶۰ بیشتر موشک‌های دفاعی در برابر موشک‌های بالستیک قاره‌پیما دارای کلاهک هسته‌ای بودند اما در سال‌های گذشته بیشتر پرتابه‌های غیرهسته‌ای گسترش یافته‌اند. جنگ‌افزارهای انرژی هدایت‌شده مانند لیزرها به اندازه محدودی گسترش‌یافته شده‌اند.

کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، روسیه، اسرائیل، هند و ایران کشورهایی هستند که اینگونه جنگ‌افزارهای دفاع هوایی را گسترش داده‌اند. در ایالات متحده دفاع هوایی در اصل به‌عهده نیروی زمینی بود اما در سال‌های گذشته برای کاربری نیروی دریایی و نیروی هوایی نیز طراحی شده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر