ناکامی لندن در تلاش بایکوت جام جهانی فوتبال در روسیه

ناکامی لندن در تلاش بایکوت جام جهانی فوتبال در روسیه

© Sputnik / Nataliya Seliverstova
اخبار مسابقات جام جهانی فوتبال 2018
دریافت لینک کوتاه
جام جهانی فوتبال 2018 در روسیه (43)
0 10
ما را در دنبال کنید

نشریه امریکایی بلومبرگ نوشته است که از آنجا که تلاش بایکوت نمودن جام جهانی فوتبال در روسیه به ناکامی پیوست، روسیه برنده میدان در برگزاری این مسابقات شد.

به گزارش اسپوتنیک، نشریه امریکایی بلومبرگ با نشر یک مقاله، نوشته است که ترزا می، نخست وزیر بریتانیا قبل از این اعلام نموده بود که مقامات دولتی و اعضای خانواده شاهی به دلیل "دخالت احتمالی" روسیه در مسمومیت سرگئی اسکریپال، جاسوس اسبق شوروی، برای اشتراک در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ به روسیه نمی‌روند.

پس از این اعلامیه، لندن با امریکا و متحدینش در اروپا روی احتمال بایکوت این مسابقات بحث نموده بود، اما چنانکه بلومبرگ نوشته است، این مفکوره لندن حمایت نشد. از تمام کشورهای اروپایی تنها ایسلند به این درخواست لندن جواب مثبت داده گفت که مقامات دولتی این کشور بنابر همبستگی که با بریتانیا دارند، به این مسابقات نمی‌روند.

نشریه نوشته است: "اگر براساس وضعیت اطراف جام جهانی در روسیه قضاوت کنیم، پس مسکو لندن را با نتیجه ۱:۰ شکست داده است".

به تاریخ ۴ مارچ در شهر سالزبری بریتانیا سرگئی اسکریپال، جاسوس اسبق شوروی و دخترش یولیا، مسموم شدند. لندن ادعا دارد که در مسموم شدن اسکریپال حكومت روسيه دخیل است. روسیه این موضوع را قاطعانه رد میکند.

قابل یادآوری است، در ماه مارچ سال روان، کشورهای اروپایی، امریکا، کانادا، اوکراین و دیگر کشورها اعلام کردند که دیپلومات های روس را در پیوند با قضیه مسمومیت اسکریپال در بریتانیا اخراج خواهند کرد.

پس از مدتی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو تصمیم گرفته است تا در جواب اخراج دیپلومات های روس از کشورهای اروپایی، دیپلومات های ۲۳ کشور را از خاک خود اخراج کند.

مسابقات جام جهانی فوتبال از تاریخ ۱۴ جون تا ۱۵ جولای ۲۰۱۸ در ۱۲ استادیوم در ۱۱ شهر روسیه از جمله مسکو، کالینینگراد، سن پترزبورگ، ولگاگراد، کازان، نیژنی نووگورود، سامارا، سارانسک، روستوف نا دونو، سوچی و یکاترینبورگ برگزار خواهد شد.

تجدید
جام جهانی فوتبال 2018 در روسیه (43)

مرتبط:

مسی: شاید پس از جام جهانی خداحافظی کنم
رونمایی از توپ، کفش و دستکش طلایی جام جهانی فوتبال 2018 روسیه + عکس
پیام ویدئویی ولادیمیرپوتین خطاب به مهمانان و اشتراک کنندگان جام جهانی 2018
شهروندان افغانستان و تب و تاب جام جهانی + ویدیو
تصاویر استدیوم های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از فضا
مسکو در آستانه جام جهانی ۲۰۱۸
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر