ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ایران و اسرائیل تاسیسات هسته ای پنهانی یکدیگر را کشف کردند

© Sputnik / Vladimir Astapkovichایران و اسرائیل تاسیسات هسته ای پنهانی یکدیگر را کشف کردند
ایران و اسرائیل تاسیسات هسته ای پنهانی یکدیگر را کشف کردند - اسپوتنیک افغانستان
نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی اش در مجمع عمومی سازمان ملل، ایران را به داشتن تاسیسات هسته‌ای پنهانی متهم کرد.

نتانیاهو از کشف انبار مخفی تجهیزات هستوی در تهران خبر داد - اسپوتنیک افغانستان
نتانیاهو از کشف انبار مخفی تجهیزات هستوی در تهران خبر داد
به گزارش اسپوتنیک، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران به نمایش تبلیغاتی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در مجمع عمومی سازمان ملل متحد واکنش نشان داد.

ظریف در تویترش نوشت:- "با هیچ نمایش هنری و تردستی نمی‌توان این واقعیت را پنهان کرد که اسرائیل تنها رژیمی در منطقه است که دارای یک برنامه تسلیحات هسته‌ای *مخفیانه* و *اعلام‌نشده* و همچنین زرادخانه واقعی سلاح‌های هسته‌ای است. وقت آن است که اسرائیل اعتراف کرده و برنامه سلاح‌ای هسته‌ای خود را به روی بازرسان بین‌المللی باز کند."

پیش از این، نتانیاهو در سخنرانی روز پنجشنبه در مجمع عمومی سازمان ملل بار دیگر جنجال تازه ای به پا کرده و عکسی را به حضار نشان داد که ادعا می کرد تصویری از دومین سایت مخفی هسته ای جمهوری اسلامی است.

وی ادعا کرد، که این سایت جدید یک انبار مخفی در تهران است که در آن مواد و تجهیزات لازم برای پیشبرد برنامه سلاح های هسته ای قرار دارد.

نتانیاهو با ادعای اینکه ایران ماه گذشته 15 کیلوگرم مواد رادیواکتیو را انتقال داده است، گفت این مواد هسته ای در تهران پخش شده و سلامت ساکنان شهر را به خطر انداخته است.

وی با بیان اینکه سایت هسته ای جدید احتمالا تا 300 تن مواد هسته ای را در خود جای داده است، گفت:- "ایران هر چه را مخفی کند، اسرائیل آن را خواهد یافت".

نخست وزیر رژیم اسرائیل همچنین با تاکید بر تلاش این رژیم برای مقابله با آنچه خشونت ایران در منطقه خواند، گفت که اسرائیل با جمهوری اسلامی در سوریه، لبنان و حتی عراق مقابله خواهد کرد.

وی سپس با ساده لوح خواندن مدافعان توافق هسته ای و بی تفاوتی آنها نسبت به برنامه های ایران و تاثیرات کاهش تحریم ها، ایران را متهم به استفاده از سلاح هایش برای "سوخت رسانی به ماشین جنگی" خود به جای بهبود اوضاع معیشتی شهروندانش کرد.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала