اسماعیل خان خواستار ایجاد دولت موقت پیش از انتخابات ریاست جمهوری شد

© Wikipedia / Employee of the United States Embassy in Kabulاسماعیل خان خواستار ایجاد دولت موقت پیش از انتخابات ریاست جمهوری شد
اسماعیل خان خواستار ایجاد دولت موقت پیش از انتخابات ریاست جمهوری شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزیر پیشین وزارت انرژی و آب افغانستان اعلام کرد، که پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور باید دولت موَقت ایجاد شود تا مشروعیت انتخابات را تضمین کند.

قدردانی طالبان از فراخوان اسماعیل خان جهت گفتگو با بزرگان جهادی - اسپوتنیک افغانستان
قدردانی طالبان از فراخوان اسماعیل خان جهت گفتگو با بزرگان جهادی
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، اسماعیل‌خان عضو ارشد حزب جمعیت اسلامی و وزیر پیشین انرژی و آب افغانستان تصریح کرد، که برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باید دولت موقت در این کشور ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد، اگر دولت موقت ایجاد شود گفت‌وگوهای صلح نیز نتیجه خواهد داد و انتخابات ریاست جمهوری این کشور نیز مشروعیت خواهد یافت.

اسماعیل خان اظهار داشت: تشکیل دولت موقت در افغانستان می‌تواند در جلوگیری از استفاده از امکانات دولتی توسط کاندیدای ریاست جمهوری و تامین شفافیت این روند موثر واقع شود.

وی افزود: برای به نتیجه رسیدن صلح و شفافیت انتخابات ریاست جمهوری موضوع تشکیل دولت موقت در ائتلاف بزرگ ملی افغانستان نیز مطرح شده است.

فرمانده پیشین جهادی در غرب افغانستان تصریح کرد، که اعضای ائتلاف بزرگ ملی این کشور نیز با طرح ایجاد دولت موقت در این کشور موافقت کردند.

پیش از این شماری از احزاب اپوزیسیون نیز خواستار تشکیل دولت موقت در این کشور شدند.

احزاب سیاسی افغانستان بر این باورند، که اگر دولت موقت ایجاد نشود رهبران حکومت وحدت ملی با استفاده از امکانات دولتی برای سازماندهی انتخابات ریاست جمهوری این کشور تلاش خواهد کرد.

این در حالیست، که کمیسیون انتخابات افغانستان در انتخابات پارلمانی این کشور نیز به تبانی با ارگ ریاست جمهوری افغانستان متهم شده بود.

یادآوری می کنیم، که نارسایی‌ها در انتخابات پارلمانی افغانستان و جدال بر سر نتایج آن نگرانی‌ها درباره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را نیز برانگیخته است.

حدود 5 ماه به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باقی مانده است انتخاباتی که به مراتب از انتخابات پارلمانی این کشور مهمتر به شمار می آید. 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала