نور: انتصابات اخیر غیر مشروع و خلاف اخلاق سیاسی است

© Photo / Ata Mohammad Noor FBنور: انتصابات اخیر غیر مشروع و خلاف اخلاق سیاسی است
نور: انتصابات اخیر غیر مشروع و خلاف اخلاق سیاسی است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان، تغییر و تبدیلی‌های اخیر از سوی رهبری حکومت را غیر مشروع، خلاف اخلاق سیاسی و در مغایرت با روحیه مبارزات انتخاباتی خوانده است.

به گزارش اسپوتنیک، عطا محمد نور، رئیس‌ اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان، در صفحه فیس‌بوک اش نوشته است: در حالی‌که ادامه کار حکومت پس از اول جوزا غیرقانونی ‌ و نامشروع است، اقدامات و جابجایی‌های اخیر حکومت شامل معرفی وزرا و سفرای جدید، نه تنها وجاهت قانونی ندارد که غیر مشروع، خلاف اخلاق سیاسی و در مغایرت با روحیه مبارزات انتخاباتی است.

والی سابق بلخ: به حضور خارجی ها در کشور نیاز نیست - اسپوتنیک افغانستان
والی سابق بلخ: به حضور خارجی ها در کشور نیاز نیست

آقای نور افزوده: اشرف غنی به عنوان نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری عملا در موضع قدرت نه تنها از اعمال هرگونه صلاحیت‌های فرا قانونی‌اش احتراز نمی‌ورزد که به حربه‌یی علیه سایر نامزدها مبدل شده است.

رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی می‌گوید: از اعضای محترم ولسی جرگه انتظار می‌رود که با رد نامزد وزرای معرفی شده‌ پس از اول جوزا، به اقدامات غیرقانونی حکومت نه خواهند گفت، همین‌گونه از کشورهای میزبان هشت سفیر جدید نیز توقع داریم تا با احترام به خواست اکثریت مردم، اجرای اگریمانت این سفرا را صادر نخواهند فرمود.

آقای نور تاکید کرده: همه با هم در برابر اقدامات نامشروع و غیر قانونی حکومت صف می‌کشیم.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که جان بس سفیر امریکا در کابل در مصاحبه با تلویزیون طلوع نیوز، دوره کاری حکومت وحدت ملی را بر اساس قانون اساسی افغانستان پایان یافته خواند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала