ترامپ - اقتدار امریکا را دوباره بر میگردانم

© AP Photo / Carolyn Kasterدونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا
دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا   - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کریمی: دونالد ترامپ با شعار" اقتدار امریکا را دوباره بر میگردانم" در انتخابات 2016 امریکا پیروز گردید ودر مراسم تحلیف ریاست جمهوری در حالیکه رئیسان جمهوری سابق نیز شرکت ورزیده بودند وعده داد که قدرت را از حاکمیت لیبرالهای حریص آزاد وبه مردم امریکا بر میگرداند.اما ترامپ طی این مدت به چالشها، مشکلات و وظایف جدیدی روبرو گردیده است که به گفته خودش در تاریخ ریاست جمهوری های امریکا سابقه ندارد .

دکتور علی احمد کریمی ژورنالست و تحلیلگر ورزیده سیاسی به اسپوتنیک گفت: «روزنامه واشنگتن پست می نویسد که ترامپ از زمان تحلیف ریاست جمهوری تا کنون 13 هزار بار دروغ گفته و هرروز 22 بار دروغ میگوید و در دروغگویی های او واقعیتهای تلخ قربانی ارقام به ظاهر زیبا وفریبنده مانند افزایش اشغال وکاهش سطح بیکاری می گردد، این روزنامه معتبر امریکا که بیشتر مطالب خود را درباره سیاست های ملی وبین المللی و تحلیل های متنوع نشر مینماید، می نویسد که ترامپ در مذاکرات با همتای روسی خود ولادیمیر پوتین ضعیف است».

شرایط آبرومندانه خروج نیروهای امریکا از افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
شرایط آبرومندانه خروج نیروهای امریکا از افغانستان

کریمی افزود که دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا مطبوعات جعلی را دشمن امریکا می داند و می نویسد که" مطبوعات جعلی دشمن من نیست بلکه دشمن امریکا می باشد. "جنگ خبری میان ترامپ بارقبای داخلی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری امریکا تنها یک مسله داخلی نیست و بیشتر بیانگر استراتژی برتری جویانه امریکا در سطح بین المللی می باشد. ترامپ و مطبوعات هردو از استراتژی واحد که امریکا اول است و درجهان دلیلی برای روابط دوستانه برای کشور های که هژمونی جهانی امریکا را به چالش می کشند وجود ندارد و امریکا به عنوان یگانه ابر قدرت جهان باید در مقابل این کشور ها به سختی مقاومت کند و جلو قدرتمندتر شدن آنها را بگیرد. قدرت در امریکا حدود و اندازه آزادی مطبوعات را تعین می نماید ودر صورت لزوم در شرایط خاص این آزادی ها را محدود میگرداند. دموکراتها ترامپ را چون نماینده پوتین مورد انتقاد قرار میدهند در حالیکه ترامپ طی این مدت بجای مشارکت و همکاری با روسیه از سیاست مقابله جویی وتشدید تحریم ها استفاده نموده است و ترامپ بطور یک جانبه از پیمان منع موشکهای هسته ای میان برد خارج گردید و این تصمیم ترامپ شرایط را برای مسابقات تسلحاتی بیشتر گردانیده است.

احتمال کاهش حضور نظامی امریکا در افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
احتمال کاهش حضور نظامی امریکا در افغانستان

دکتور علی احمد گفت: «دموکراتها ورسانه طرفدار به دموکراتها ولادیمیر پوتین رابه عنوان دشمن امریکا به مردم معمولی تبلیغ می نمایند و پیشنهاد می کنند که واشنگتن باید از ارتقای قدرت و محبوبیت روز افزون بیشتر مسکو جلوگیری نماید. تشدید اختلافات میان مسکو و واشنگتن خطر احیای جنگ سرد را افزایش بخشیده و رسانه های طرفدار به دموکراتها عمدا سیاست ضد روسی را ترویج می نمایند وحتی سیاست ضد روسی مایه تعجب جمهوریخواهان گردیده است و میگویند که در مطبوعات نام روسیه بیشتر از امریکا ذکر میگردد واین سیاست اگرچه باعث شهرت روسیه و محبوبیت پوتین گردیده ولی کارشناسان مهم ترین انگیزه این سیاست را بر علیه ولادیمیر پوتین، ثبات اقتصادی وسیاسی  و افزایش نقش روز افزون روسیه در حل مناقشات منطقوی و جهانی ،پیروی از سیاست مستقل و تقویت روابط آن با چین می دانند و هدف مطبوعات طرفدار به دموکراتها افزایش روحیه ترس بر ضد روسیه میباشد. درجهان معاصر مخالفین جهان یک قطبه افزایش می یابد و سیاست جهانی شدن که درآن دنیا توسط یک مرکز قدرت اداره گردد ناکام گردیده است و کشور ها به خاطر بی اعتمادی به  بازار های همکاری  که سرشار از رقابت و مملو از تقلب ،جعل وشک وتردید گردیده است ، دراین همکاری هابرای آسیب ناپذیری امنیت ملی وبین المللی به تقویت و مدرن سازی نیروهای نطامی خود ادامه می دهند واز همین سبب موقعیکه ترامپ میگوید که می خواهد عظمت امریکا را بدون حضور امریکا به سایر کشور ها بر گرداند به مخالفت روزنامه های رقیب مواجه میگردد. 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала