ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پاکستان: برای پشتیبانی از صلح در نشست چین اشتراک می‌کنیم

© Photo / Facebook/SHQپاکستان: برای پشتیبانی از صلح در نشست چین اشتراک می‌کنیم
پاکستان: برای پشتیبانی از صلح در نشست چین اشتراک می‌کنیم - اسپوتنیک افغانستان
وزارت خارجه پاکستان از اشتراک در مذاکرات چین خبر داده است، و گفته اند که از این گفتگوها پشتیبانی می‌کنیم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبر1، وزارت خارجه پاکستان، با نشر خبرنامه‌ای گفته است که برای پشتیبانی از گفتگوهای صلح میان طالبان و امریکا در چین اشتراک خواهد کرد.
این در حالیست که نشست مشورتی میان کشورهای امریکا، روسیه، چین و پاکستان قرار است در ۲۵ اکتوبر در بیجنگ کشور چین برگزار شود.
گفتنیست که چند پیش زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه امریکا در جریان سفرش به اسلام‌آباد با مقام‌های بلندپایه نظامی و و ملکی پاکستان درباره روند صلح افغانستان و پیشرفت‌های این روند گفتگو کرده بود.
گفته می‌شود که آقای خلیل‌زاد با مقام‌های وزارت خارجه پاکستان نشست مشورتی داشته و پیرامون روند صلح افغانستان برگزار کردند.
در عین حال وزارت خارجه امریکا اعلام کرده است که زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان، سفرهای خود را برای مذاکرات صلح با طالبان از اروپا و روسیه آغاز کرده است.

سفرهای خلیلزاد برای گفتگوهای صلح آغاز شد - اسپوتنیک افغانستان
سفرهای خلیلزاد برای گفتگوهای صلح آغاز شد

وزارت خارجه امریکا در خبرنامه‌ای افزوده است که زلمی خلیلزاد نخست وارد بلجیم شده و سپس به فرانسه سفر خواهد کرد و برای دست یافتن به صلح با متحدان اروپایی، ناتو و ملل متحد در باره تسریع تلاش‌ ها برای رسیدن به صلح در افغانستان گفتگو می کند.
خبرنامه نیز افزوده است که بعد سفرهای وی به اروپا خلیلزاد وارد روسیه خواهد شد و همرای مقامات روسی و چینی برای برقراری صلح مذاکره خواهد کرد.
یادآوری می‌کنیم که که قرار بود اخیرا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا در کمپ دیوید با رییس جمهور افغانستان و رهبران گروه طالبان دیدار کرده و توافق امریکا و طالبان را نهایی کند اما دونالد ترامپ از لغو این دیدار خبر داد.
او گفت مذاکره با طالبان را لغو کرده است، چون آنها با حمله‌ای دیگر، غیرنظامیان و یک سرباز امریکایی را در آستانه این دیدار کشته‌اند.
آقای ترامپ با اشاره به این حمله نوشته که راه‌های به مراتب بهتری برای آمادگی مذاکرات وجود داشت. وی گفته است که طالبان می‌فهمند خطای بزرگی کردند و حالا نمی‌دانند چطور جبران کنند.
دور نهم مذاکرات نمایندگان امریکا و طالبان که برای ده ما در دوحه پایتخت قطر در جریان بود، شامل دولت افغانستان نمی‌شد چون طالبان این دولت را نامشروع می‌دانند.
نماینده خاص امریکا، در امور صلح افغانستان، زلمی خلیل زاد پس از 9 دور مذاکرات در قطر، روی سند پیش نویس، خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، اتش بس و همچنان آغاز مذاکرات صلح بین الافغانی به توافق رسیده بودند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала