پاتروشف: هدف داعش تصرف شمال افغانستان و حمله به آسیای میانه است

© Sputnik / Saiid Tsarnayevپاتروشف: هدف داعش تصرف شمال افغانستان و حمله به آسیای میانه است
پاتروشف: هدف داعش تصرف شمال افغانستان و حمله به آسیای میانه است  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مشاور امنیت ملی روسیه در نشست امنیت منطقه‌ای در تهران گفت که در حال حاضر بیش از 4 هزار داعشی در افغانستان حضور دارند.

نیکولای پاتروشف مشاور امنیت ملی روسیه می گوید که اوضاع در افغانستان رو به وخامت است، گروه تروریستی داعش در این کشور تقویت می شود.

مشاور امنیت ملی روسیه، در نشست امنیت منطقه‌ای که در تهران برگزار شد، گفت: "تلاش های اصلی گروه داعش برای تثبیت حضور آنها، تصرف شمال افغانستان است، در حال حاضر بیش از دو هزار نفر اعضای این گروه تروریستی آماده مبارزه با گروه طالبان و آماده حمله به آسیای میانه از طریق تاجیکستان و ترکمنستان می باشند".

علی شمخانی: گروه های تروریستی فعال در افغانستان منطقه را تهدید می کنند - اسپوتنیک افغانستان
علی شمخانی: گروه های تروریستی فعال در افغانستان منطقه را تهدید می کنند

پاتروشف می افزاید که هدف نهایی این گروه تروریستی ایجاد و تشکیل خراسان بزرگ است که شامل سرزمین های افغانستان و کشورهای آسیای میانه می شود.

مشاور امنیت ملی روسیه اظهار داشت : با وجود عملیات موفقیت آمیز اخیر نیروهای دولتی افغانستان، که منجر به نابودی یا اسیر شدن بیش از 600 داعشی شد، براساس اطلاعات اخیر، تعداد اعضای این گروه تروریستی بین دو هزار پنج صد تا 4 هزار نفر می باشد.

به گفته مشاور امنیت ملی روسیه، بیشتر اعضای این گروه در ولایت های شرقی افغانستان اند و تعداد این تروریست‌ها در آنجا از 1 هزار پنجصد نفر گذشته است، بیشتر از اعضای باقی مانده این گروه از سوریه و عراق به طور عمده از طریق پاکستان وارد می شوند.

به گفته او، گروه داعش به طور گسترده با سازمان های تروریستی بین المللی دیگر در شمال افغانستان همکاری می کند.

نشست امنیت منطقه‌ای در تهران برگزار شد در این نشست حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان، نیکولای پاتروشف مشاور  امنیت ملی روسیه، هیئت های از ایران، چین، هند، تاجیکستان و ازبکستان اشتراک داشتند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала