ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

«حقایق ناخوشایند» پشت پرده جنگ افغانستان از زبان یک نظامی بازنشسته آمریکایی

CC BY 2.0 / The US Army / افشای حقایق منفور جنگ افغانستان از زبان یک نظامی بازنشسته آمریکایی
 افشای حقایق منفور جنگ افغانستان از زبان یک نظامی بازنشسته آمریکایی - اسپوتنیک افغانستان
دگروال سابق ارتش آمریکا که در افغانستان حضور داشت، حقایق نفرت‌انگیز و غیر قابل انکار از جنگ آمریکا در این کشور را برملا نموده است. وی می‌گوید در حالی که شماری با خطر مرگ تهدید می‌شدند، دیگران در فکر جمع‎‌آوری بیشتر پول های باد آورده بودند.

به گزارش اسپوتنیک، داگلاس مک گرگور- دگروال بازنشسته ارتش آمریكا در مصاحبه با نشریه "Fox News" ابراز داشت: حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان هیچ کمکی به تقویت دولت دراین جمهوری اسلامی نکرد. اما آمریکا توانست این کشور را به یک ماشین  جهانی تولید هروئین و مکانیسم عالی برای پولشویی مبدل کند.

وی در ادامه افزود، در حالی که برخی در حال مرگ بودند ، شمار دیگربا گذشت هر روز ثروتمندتر می شدند .

به گفته وی، تا به امروز، دولت آمریكا با استفاده از توضیحات مضحک ابراز می‌دارد كه چرا خروج نیروها از افغانستان غیرممكن است. بر اساس این توضیحات واشنگتن ادعا می کند که با خروج نیرو های آمریکایی از این کشور،  دولت افغانستان در نقطه ضعف و وضعیت خراب قرار خواهد گرفت.

وزیر دفاع امریکا یگانه راه ختم جنگ در افغانستان را یافت - اسپوتنیک افغانستان
وزیر دفاع امریکا یگانه راه ختم جنگ در افغانستان را یافت

مک گرگور می گوید: "در واقعیت، خروج ما ازاین کشور هیچ فرقی نمی کند، زیرا به هر حال همه چیز اکنون از هم پاشیده است، حداقل نکته مثبت این است که ما حمایت از فساد را متوقف خواهیم کرد. ما حمایت از افغانستان " که در موجودیت ما به ماشین هروئین جهان تبدیل شد" را متوقف می کنیم.  

این نظامی بازنشسته ارتش آمریکا تأکید می كند كه نه رسانه های آمریكایی و نه هم فرماندهان و مقامات نظامی آمریكا واقعیت جنایاتی را كه در افغانستان در موجودیت آمریکا رخ داده است، بیان نخواهند كرد، زیرا هیچ كس نمی خواهد دخالت خود را در این زمینه نشان دهد. در حالی که عده ای بی‌شماری از مردم در افغانستان جان های شان را از دست دادند، عده ای دیگری گویا با هدف تقویت ارتش ایالات متحده، با پول شویی در آنجا ثروت هنگفتی را رقم زدند.

این نظامی بازنشسته ارتش ادامه می دهد: "سازندگان چنین سیاستی (مثلا جو بایدن و دیگران) ترجیح می دهند از مشارکت خود در آنچه که برای بحث و گفتگو پیش می آید جلوگیری کنند."

به گفته وی، هیچ کس نمی خواهد مشخص کند که پول های اختصاص یافته برای افغانستان، کجا به مصرف رسید، زیرا بسیاری از افراد «هم پیمانکاران و هم افرادی که در این سیستم «پولشویی در افغانستان و در دیگر نقاط جهان» ارتباط دارند از طریق قرار داد های "گویا کمک به ارتش" پولدار شدند. "

به گفته دگروال بازنشسته آمریکایی، واشنگتن میلیاردها دالرخرج می کند و  اما طالبان هر روز قوی تر می شوند. او می‌گوید: ایالات متحده 3 دلیل برای خروج سربازان از افغانستان در اختیار دارد.

مک گرگور افزود: فقط دونالد ترامپ قادر است در حال حاضر اوضاع را تغییر دهد. ترامپ اگرچه وعده سپرد که  كه حضور آمریكا در افغانستان را كاهش دهد ، اما به قول خود عمل نکرد. دگروال آمریکایی گفت: "با این کار او بسیاری را ناامید کرد. وی حتی فردا می تواند نیروهای ما را بیرون بیاورد. فقط در ابتدا باید کسانی که او را متقاعد می کنند از دفتر بیضی بیرون رانده شود."

گفتنیست که پیش ازاین روزنامه "واشنگتن پست " نیزفاش کرد که  از زمان حمله  آمریکا به افغانستان  بیش از 157 هزار نفر کشته شده ا ند.

  براساس اسناد محرمانه منتشر شده روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست»، از زمان حمله  آمریکا به افغانستان در سال 2001 بیش از 64 هزار نظامی  و 43 هزار و 500 غیرنظامی افغان در  جنگ کشته شده ا ند.

واشنگتن پست شمار اعضای کشته شده طالبان  در این سال‌ها را نیز بیش از 42 هزار نفر تخمین زده است.

این گزارش شمار نظامیان  آمریکایی کشته شده را بیش از شش هزار نفر و دیگر نظامیان خارجی  عضو ناتو را نیز هزار و 145 نفر اعلام کرد.

کارشناسان مسایل سیاسی افغانستان براین باورند که  19 سال حضور نظامی و پرهزینه آمریکا در افغانستان، جز تخریب زیر ساخت های این کشور و کشتار بیش از صد  هزار غیر نظامی و نظامی افغان و  هزاران نظامی خارجی دستاوردی نداشته است.

هزینه نظامی آمریکا در  این مدت در افغانستان  بیش از دو تریلیون دالر ارزیابی شده است .

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала