نور به طرف های مذاکره کننده: نگذارید مردم بیش ازاین شاهد جنگ و خون‌ریزی باشند

© Sputnikعطا محمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت ملی اسلامی افغانستان
عطا محمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت ملی اسلامی افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان با اشاره به گفتگوهای دوحه می‌گوید: افغانستان بیشتر از هر وقت دیگر به صلح نزدیک شده است و طرف‌های مذاکره کننده نگذارند مردم بار دیگر شاهد جنگ و خون‌ریزی باشند.

به گزارش اسپوتنیک، عطامحمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان در پیامی به مناسبت نهمین سالگرد شهادت پروفیسور استاد برهان الدين ربانی گفته که استاد استاد ربانی به عنوان رهبر مردم، تمامی عمر خود را در جهاد و مقاومت و برای پاسداری از ارزشهای والای اسلامی و دفاع از حق، عدالت، آزادی، نواميس ملی وتماميت ارضی افغانستان ‌و رسیدن به صلح و ثبات سپری نمود.

وی گفته که رهبر جهاد و مقاومت مردم افغانستان با دل آگنده از محبت به این سرزمین هنگامی به شهادت رسید که برای صلح تلاش می‌کرد و قربانی اهداف صلح جویانه اش شد.

رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان گفته که افغانستان در شرایط ‌ویژه یی بسر میبرد، چشم های امید ملیون ها انسان به فرجام نیکوی گفتگوهای صلح دوخته شده است. همانطوریکه رهبر شهید آرزوی رسیدن به صلح را داشت، اینک ما به همان آرزو بیشتر از هر وقت دیگر نزدیک شده ایم.

گفتگوی جالب خالد نور با خبرنگار طالبان+ویدیو - اسپوتنیک افغانستان
گفتگوی جالب خالد نور با خبرنگار طالبان+ویدیو

اگر هردو طرف با توجه به آرمان های دیرینه مردم افغانستان و بر حسب منافع ملی این کشور تصمیم بگیرند بدون شک افغانستان به صلح، این رویای دیرینه دست پیدا میکند. هردو طرف باید از فرصت پیش آمده به وجه احسن استفاده کنند و نگذارند که دیگر مردم درد دیده ما شاهد جنگ و ویرانی و خونریزی باشند.

وی تاکید کرده که جمعیت اسلامی افغانستان به عنوان مسیری ‌که توسط رهبر شهید ترسیم شده بود، همچنان با قوت و یک دست در حال حاضر حضور پر رنگ دارد و با روحیه خلاف میراثی شدن به پیش می‌رود. برای قوت بیشتر و انسجام وسیع تر حزب به پیش میرویم و اراده ما همچنان محکم ‌و استوار است و مسیر ما‌هم خط درشت رهبر شهید ما.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که شنبه هفته گذشته؛ مراسم افتتاحیه آغاز گفتگوهای صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان با حضور نمایندگان کشورهای منطقه و جهان در دوحه قطر برگزار شد. از چند روز بدین سو، طرف‌های مذاکره کننده روی آجندای مذاکرات بحث و گفتگو دارند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала