رهگیری پهپاد حامل مواد منفجره در مرز غزه از سوی اسرائیل

© AP Photo / Khalil Hamra رهگیری پهپاد حامل مواد منفجره در مرز غزه از سوی اسرائیل
 رهگیری پهپاد حامل مواد منفجره در مرز غزه از سوی اسرائیل - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.05.2021
Telegram
فلسطینی ها از 10 ماه می تا به حال 2300 راکت از نوار غزه به سمت اسرائیل شلیک کرده اند.

شاه اردن درباره حل نشدن عادلانه منازعه اسرائیلی-فلسطینی هشدار داد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.05.2021
شاه اردن درباره حل نشدن عادلانه منازعه اسرائیلی-فلسطینی هشدار داد

به گزارش اسپوتنیک، نیروهای مسلح  اسرائیل با انتشار داده های تازه درباره درگیری ها در مرز این کشور با فلسطینی ها نوشت: سیستم دفاع راکتی گنبد آهنین 1000 راکت و همچنین یک پهپاد حامل مواد منفجره را رهگیری کرده است. 
در این پیام توییتری آمده است: "سیستم دفاع راکتی گنبد آهنین یک پهپاد حامل مواد منفجره را که از نوار غزه به اسرائیل پرتاب شده بود، رهگیری کرد. نیروی هوایی پهپاد را پیش از رهگیری آن ردیابی کرده بود".

در همین حال، وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرده است، که تعداد فلسطینیان کشته شده در حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه به 139 نفر از جمله 39 کودک افزایش یافته است و 1000 نفر دیگر از دچار زخم های گوناگون شده اند.

در اوایل روز شنبه، یکی از راکت های شلیک شده از نوار غزه به یک مخزن سوخت در بندر شهر اشدود اسرائیل برخورد کرد و در نتیجه  یک انفجار شدید و آتش سوزی رخ داد. در اواخر همان روز، ارتش اسرائیل ادعا کرد که دفتر رئیس سرویس امنیتی حماس در غزه را تخریب کرده است.

در طول شب گذشته، بیش از 200 راکت از نوار غزه به سمت اسرائیل شلیک شد. نیروهای دفاعی اسرائیل گفتند که نیمی از آنها توسط سیستم دفاع راکتی رهگیری شدند واز بین آنها  30 راکت در داخل خود نوار غزه منفجر شدند.

همچنین امروز خالد مشعل، رهبر سیاسی حماس در خارج از فلسطین، آمادگی این گروه را برای آتش بس اعلام کرد. وی گفت ، با این حال، اسرائیل هنوز به این پیشنهاد پاسخ نداده است.

یادآوری می کنیم، که از عصر 10 ماه می (دوشنبه)، اوضاع در مرز اسرائیل و نوار غزه فلسطین  به دنبال اخراج چندین خانواده فلسطینی از محله شیخ جراح در اورشلیم شرقی به شدت متشنج شد. در نتیجه حملات راکتی تقریباً مداوم به شهرک های اسرائیلی، شش اسرائیلی کشته و بیش از 200 نفر زخمی شدند. اسرائیل به نوار غزه حمله کرد و اهداف متعلق به گروه های فلسطینی حماس و جهاد اسلامی را مورد حمله قرار داد و چندین شبه نظامی از جمله فرماندهان نظامی ارشد جنبش را نابود کرد.

شب جمعه  14 می، نیروهای  هوایی و زمینی اسرائیل دوباره بمباران و گلوله باران گسترده نوار غزه را آغاز کردند. پیش از این ، نیروی هوایی اسرائیل به ساختمان ستاد امنیت داخلی و انبار اسلحه حماس حمله کرد. خاطرنشان می شود که این ستاد محل استقرار دفتر رئیس سرویس امنیت داخلی شهر رفح و سایر واحدها بود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала