ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

یکبار دیگر ربایندگان خانواده عبدالرووف را تهدید به مرگ کردند

© Photo / balkhیکبار دیگر ربایندگان خانواده عبدالرووف را تهدید به مرگ کردند
یکبار دیگر ربایندگان خانواده عبدالرووف را تهدید به مرگ کردند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 08.06.2021
دفتر ساحه‌یی کمیسیون حقوق‌بشر در افغانستان خواهان رهایی بی‌درنگ کودکی که هفت ماه پیش در بلخ ربوده شد، است.

رحمانی: رهانشدن عبدالرووف نُه ساله برای نیروهای امنیتی و کشفی لکه‌ی ننگ است - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 07.06.2021
رحمانی: رهانشدن عبدالرووف نُه ساله برای نیروهای امنیتی و کشفی لکه‌ی ننگ است
به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، پدر عبدالرووف کودک ربوده شده‌ی بلخی می‌گوید، که آدم‌ربایان به تازگی نوار شنیداری پسر ربوده شده اش را برای او فرستاده‌اند که نشان می‌دهد عبدالرووف سخت بیمار شده‌است.

در این نوار شنیداری عبدالرووف در حالی که پیوسته سرفه می‌کند با آه و زاری می‌گوید، که یک هفته از بیماری‌اش می‌گذرد و بیشتر از ناحیه گلو و سر احساس درد می‌کند: "یک هفته می‌شود که بسیار سخت مریض استم، گلویم درد می‌کند، سرم درد می‌کند، پاهایم و تمام جانم درد می‌کند، نان و آب خورده نمی‌توانم و اگر بخورم یک ساعت بعد استفراغ می‌کنم".

محمدنبی، پدر عبدالرووف می‌گوید، که آدم‌ربایان با فرستادن این نوار شنیداری او را هشدار داده‌اند، که اگر پول ندهد، خود و خانواده‌اش را خواهند کشت: "تهدیدهای‌شان بسیار بالا است که ما خودت را از بین می‌بریم و فامیل‌ات را از بین می‌بریم. آنها (آدم‌ربایان) گفته که دولت در هشت ماه سرنخ پیدا کرده نتوانسته بازهم نمی‌تواند که سرنخ پیدا کند تا مبلغ را که گفته‌ایم پرداخت نکنید".

مردان تفنگ‌دار ناشناس که لباس نظامی بر تن داشتند، عبدالرووف را حدود هفت ماه پیش و در ماه عقرب سال ۱۳۹۹هجری خورشیدی از شهر مزارشریف هنگامی که می‌خواست از خانه به مکتب برود، ربودند که تا هنوز از سرنوشت او خبری نیست.

ربایند‌گان در بدل رهایی او یک میلیون و ۲۰۰ هزار دالر می‌خواهند.

تا کنون ربایندگان چندین‌بار نوارهای تصویری و شنیداری عبدالرووف را به خانواده‌اش فرستاده‌اند در این نوارها دیده می‌شود که دست‌وپای این کودک بسته استند و از سوی رباینده‌گان آزار و اذیت می‌شود.

دفتر ساحه‌یی کمیسیون حقوق‌بشر این کار را جنایت بشری می‌داند و بر رهایی بی‌درنگ او تاکید می‌ورزند.

سیدمحمد سامع، رییس دفتر ساحه‌یی کمیسیون حقوق بشر در شمال می‌گوید: "چه معما است که یک طفل بیشتر از هشت ماه است که در چنگ رباینده‌گان است و رها نمی‌شود من امیدوار استم که دولت با اقدام عاجل و ضروری دست بزنند و عبدالرووف را از این حالت نجات دهد".

دیدگاه مقام‌های محلی بلخ به دست نیامد اما والی بلخ پیش از این گفته بود که رسیده‌گی به این پرونده به حکومت مرکزی تعلق گرفته است.

یادآوری می کنیم، که حدود پنج ماه پیش رییس جمهور به مقام‌های محلی بلخ هشدار داده بود که اگر عبدالرووف را پیدا نکنند، برکنار خواهند شد؛ اما دیده می‌شود که این هشدار تا هنوز به نجات کودک ربوده شده نیانجامیده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала