ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ناوهای هواپیمابر امریکا در تیررس راکت های ابرصوت چین و روسیه

© Photoناوهای هواپیمابر امریکا در تیررس راکت های بیش ابرصوت چین و روسیه
ناوهای هواپیمابر امریکا در تیررس راکت های بیش ابرصوت چین و روسیه - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.06.2021
مدیر آژانس راکتی امریکا گفت که ناوهای هواپیمابر این کشور با خطر حمله راکت های ابرصوت روسیه و چین مواجه هستند.

آغاز آزمایش دولتی راکت ابرصوت «زیرکن» روسی در سال آینده  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 26.12.2020
آغاز آزمایش دولتی راکت ابرصوت «زیرکن» روسی در سال آینده 
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، در تازه ترین ارزیابی بخش‌های نظامی امریکا آمده است که ناوهای هواپیمابر امریکا در تیررس راکت های ابرصوت روسیه و چین قرار دارند.

به گزارش وبگاه «نیروی دریایی امریکا» مدیر آژانس موشکی آمریکا وابسته به پنتاگون در روزهای گذشته گفت که ناوهای هواپیمابر آمریکا اینک با خطراتی از جانب دشمنان ایالات متحده مواجه هستند.

دریاسالار «جان هیل» در این باره گفت که تهدید موشک بیش ابرصوت اینک عینی است البته ما قابلیتهایی برای دفاع در این زمینه داریم.

بر اساس این گزارش، در سال‌های اخیر چین و روسیه انواع موشک‌های فراصوت ساخته‌اند که بیش از پنج برابر صوت سرعت دارد و رزمناوهای آمریکا را در معرض خطر قرار می‌دهد. روسیه اینک موشک ابر فراصوت «کنژال» دارد که از «میگ -31» و «سوخو-»34 قابل شلیک است. روسیه همچنین در حال توسعه موشک «زیرکان» است که قادر است اهداف زمینی و دریایی را هدف قرار دهد. چین نیز موشک «دانگ فنگ -17» را آزمایش کرده است.موشک زیرکن روسیه                                             

مدیر آژانس دفاع موشکی آمریکا به همین دلیل برای سال 2022 تقاضای بودجه 248 میلیون دالری جهت توسعه توان دفاعی برای مقابله با جنگ افزارهای ابر فراصوت کرده است. گفته می‌شود آمریکا در صدد ساخت ماهواره هایی بدین منظور است. این ماهواره‌ها با کنترل آتش سامانه‌های ابر فراصوت و رهگیری، آن‌ها را هدف قرار می‌دهند.

این در حالی است، که رسانه‌های روسی به تازگی  از استقرار سامانه موشکی ابرفراصوت روسیه در غرب این کشور و مرز با لهستان خبر دادند.

مسکو قصد دارد سامانه موشکی ابرفراصوت «کینژال» خود را در کالینگراد و مرز با لهستان مستقر کند. پیشتر یگان جنوبی ارتش روسیه به این موشکهای بسیار پیشرفته مجهز شدند. ارتش روسیه همچنین اعلام کرده که برای حفظ آمادگی قوای خود قصد دارددر منطقه قطب شمال رزمایش موشکی با استفاده از موشکهای ابرفراصوت کینژال برگزار کند.

یک مقام نظامی روس گفت که برخلاف زمان بر بودن انتقال سامانه دفاع مشکی اسکندر، انتقال موشک‌های ابرفرا صوت کنژال به نقاط دیگر تنها در چند ساعت انجام می گیرد.

ارتش چین نیز در روزهای گذشته قابلیت‌های خود در استقرار و شلیک موشک‌های بالستیک که برای حمله به ناوهای هواپیمابر آمریکا تهیه شده را به نمایش گذاشت.

به نوشته وبگاه «واشنگتن اگزمینر» «جیانگ فنگ» از مقام‌های ارشد نظامی چین گفت که ارتش این کشور در یک رزمایش موشک‌های «دانگ‌ فنگ -26» که به قاتل ناوهای هواپیمابر آمریکا  معروف هستند را در یک رزمایش آبی ، خاکی از قبل اعلام نشده به نمایش گذاشت.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала