دیدگاه مشاور امنیت ملی ترامپ درباره اوضاع افغانستان

© REUTERS / Kevin Lamarque دیدگاه مشاور امنیت ملی ترامپ درباره اوضاع افغانستان
  دیدگاه مشاور امنیت ملی ترامپ درباره اوضاع افغانستان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 12.07.2021
Telegram
مشاور سابق امنیت ملی آمریکا با اظهار اینکه احتمال سقوط دولت افغانستان در حال افزایش است، مدعی شد که شرایط کنونی در این کشور پیش‌بینی شده بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، ژنرال «هربرت مک‌ مستر»، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا با اشاره به وضعیت امنیتی افغانستان گفت: احتمال سقوط افغانستان در حال افزایش است.

وی افزود که دلیل حملات طالبان به شمال افغانستان برای جلوگیری از ایجاد یک ائتلاف شمال جدید علیه این گروه بود و اکنون بسیاری از نیروهای امنیتی و دفاعی افغان روحیه خود را از دست داده‌اند.

مشاور امنیت ملی دولت ترامپ ادامه داد: بزودی طالبان برای محاصره کابل و شهرهای بزرگ دیگر افغانستان تلاش خواهد کرد، آن‌ها در حال استفاده از ترور و تهدید برای تصرف شهرستان‌های کلیدی مجاور مراکز ولایت‌ها هستند.

  مک‌ ماستر: خروج شتاب‌زده نیروها از افغانستان نفرت‌انگیز است   - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 23.11.2020
مک‌ مستر: خروج شتاب‌زده نیروها از افغانستان نفرت‌انگیز است

این مشاور سابق همچنین تصریح کرد که «همه این‌ها پیش‌بینی شده بود» و با اشاره به خروج آمریکا از افغانستان و ادامه جنگ در این کشور تاکید کرد که با خروج یکی از طرف‌ها، جنگ پایان نمی‌یابد.

پیش از این اسکات میلر، فرمانده نظامیان آمریکایی و ناتو در افغانستان نیز با اشاره به وضعیت وخیم امنیتی این کشور هشدار داد که با توجه به مسیری که هم اکنون ادامه دارد، جنگ داخلی مسیری است که می‌توان تجسم کرد.

وی با تاکید بر اینکه توافق سیاسی بهترین راه‌حل برای بحران افغانستان است، خطاب به طالبان تصریح کرده بود که اگر این گروه خواستار پایان حملات هوایی آمریکا است باید حملات هجومی‌ خود را متوقف کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала