ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

ناسا 93 میلیارد دالر در کره ماه هزینه خواهد کرد

© Fotolia / VadimsadovskiАстронавт во время высадки на Луну
Астронавт во время высадки на Луну - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 16.11.2021
بازرس کل ناسا گفت، که برنامه این سازمان تا سال 2025 در کره ماه 93 میلیارد هزینه خواهد داشت.
به گزارش اسپوتنیک، مارتین بازرس کل ناسا گفت، که تا سال 2025 ناسا 93 میلیارد دالر برای برنامه قمری آرتمیس هزینه خواهد کرد.
بر پایه گزارش اسپیس دات کام، پیش بینی مشابهی در گزارش پل مارتین بازرس کل آژانس فضایی آمریکا آمده است. به طور خاص، این سند ادعا می کند، که تولید و پرتاب یک بسته موشک فوق سنگین سیستم پرتاب فضایی (SLS) و فضاپیمای اوریون 4.1 میلیارد دالر برای مالیات دهندگان هزینه خواهد داشت.
ناسا سفر فضانوردان به کره ماه را به تعویق انداخت - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 11.11.2021
ناسا سفر فضانوردان به کره ماه را به تعویق انداخت
این نشریه خاطرنشان می کند، که برآورد 93 میلیارد دالری دوره کاری انجام شده از سال مالی 2012 تا 2025 را پوشش می دهد.
در مقایسه، از سال 1960 تا 1973، ایالات متحده 280 میلیارد دالر (به نرخ ارز فعلی) برای برنامه آپولو هزینه کرد. این سند همچنین خاطرنشان می کند، که فرود برنامه ریزی شده آمریکا در سطح ماه در سال 2024 ممکن است برای چندین سال به تعویق بیفتد، زیرا در دسترس نبودن لباس های فضایی و سیستم فرود انسان (HLS) است.
در ماه اکتبر، ناسا نزدیکترین تاریخ پرتاب SLS از شکارچی به ماه را در 12 فیبروری 2022 تعیین کرد. به عنوان بخشی از ماموریت بدون سرنشین آرتمیس 1، فضاپیما باید در اطراف یک ماهواره طبیعی زمین پرواز کند. بسته به موقعیت نسبی ماه و زمین در زمان پرتاب موشک، مدت زمان ماموریت از سه تا شش هفته خواهد بود.
در جولای 2019، مایک پنس، در حالی که به عنوان معاون رئیس جمهور ایالات متحده خدمت می کرد، اعلام کرد که برنامه قمری آمریکا شامل حضور مداوم فضانوردان در یک ماهواره طبیعی زمین است. در همان زمان، ناسا گزارش داد که فضاپیمای قابل استفاده مجدد اوریون برای ماموریت ماه آرتمیس 1 آماده است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала