ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها به روابط شخصی آسیب می‌زند

© REUTERS / DADO RUVICA representation of virtual currency Bitcoin is seen in front of a stock graph in this illustration taken November 19, 2020.
A representation of virtual currency Bitcoin is seen in front of a stock graph in this illustration taken November 19, 2020. - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 26.12.2021
سرمایه‌گذاری در رمزارزها به خودی خود ریسک‌های مختلفی دارد، اما نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد حدود 60 درصد سرمایه‌گذاران این حوزه می‌گویند نظرات یا سرمایه‌گذاری‌های آنان درباره این بازار بر روابط شخصی‌شان اثر منفی گذاشته است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیجیاتو، بر اساس نظرسنجی SurveyMonkey، هم‌بستگی مستقیمی میان درصد سرمایه‌گذاری از دارایی در حوزه رمزارزها و احتمال وارد شدن آسیب منفی به روابط شخصی افراد وجود دارد. نتیجه این نظرسنجی نشان می‌دهد که حدود 25 درصد از افرادی که رقمی کمتر از 10 درصد دارایی خود را در رمزارزها سرمایه‌گذاری کرده‌اند، شاهد اثر منفی این سرمایه‌گذاری بر روابط شخصی خود بوده‌اند.
این آمار برای کسانی که 10 تا 25 درصد از دارایی خود را به دنیای رمزارزها آورده‌اند به 73 درصد می‌رسد. اگر افراد 50 تا 75 درصد از دارایی خود را به خرید رمزارز اختصاص داده باشند، احتمالا در 94 درصد مواقع اثر منفی آن را در روابط خود مشاهده می‌کنند. در نهایت اگر افراد با بیش از 75 درصد سرمایه‌شان ارز مجازی بخرند، احتمالا در تمامی موارد با آسیب در روابط شخصی خود مواجه می‌شوند.
ماسک تایید کرد: چک کردن قیمت رمزارزها می‌تواند برای سلامت روان مضر باشد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 29.10.2021
ماسک تایید کرد: چک کردن قیمت رمزارزها می‌تواند برای سلامت روان مضر باشد
میلیاردرهایی مثل ایلان ماسک و "مارک کیوبن" وجهه عمومی این دارایی‌های دیجیتال را ارتقا داده و افراد زیادی را به سمت این حوزه جذب کرده‌اند. با توجه به نگرانی‌هایی که پیرامون تورم در دوره پساکرونا وجود دارد، عده بیشتری از مردم به بازارهای جدید از جمله بازار رمزارزها چشم دوخته‌اند. این شرایط زمانی جالب‌تر می‌شود که بازدهی شاخص S&P500 در یک سال گذشته 47 درصد بوده است. اما نظرسنجی امروز نشان می‌دهد که ورود به یک بازار پرتلاطم می‌تواند چه آسیب‌های پنهانی به دنبال داشته باشد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала