10:34 24 جنوری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
101
ما را در دنبال کنید

در حالی که رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان از شورای امنیت سازمان خواسته تا رهبران طالبان را تحریم کند اما شورای عالی صلح این کشور با تحریم اعضای این گروه مخالفت کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، شورای عالی صلح افغانستان با پیشنهاد عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان برای تحریم رهبران طالبان و بخصوص ملاهبت‌الله مخالفت کرد.

عزیزالله دین محمد، معاون شورای عالی صلح افغانستان به رادیو آزادی گفته است: "این شورا هرگز نخواسته است که رهبران طالبان در فهرست تحریم شورای امنیت سازمان ملل وارد شوند."

وی ابراز امیدواری کرد که شورای عالی صلح افغانستان قبل از اعمال تحریم بر طالبان توسط سازمان ملل بتواند با این گروه وارد مذاکره شده و به نتیجه برسد.

معاون شورای عالی صلح افغانستان گفت: "من به عنوان عضو این شورا قرار گرفتن نام رهبران طالبان در فهرست تحریم سازمان ملل حمایت نمی‌کنم اما این تصمیم دولت افغانستان است."

روز گذشته عبدالله عبدالله در دیدار با غیرت عمروف، رئیس جدید کمیته تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل پیشنهاد کرده بود که ملا هبت‌الله، رهبر طالبان و سایر اعضای عالی رتبه این گروه در فهرست تحریم‌های این سازمان قرار گیرند.

مرتبط:

شورای عالی صلح افغانستان در تلاش آزادی زندانیان طالبان در پاکستان
رییس شورای صلح: اجازه نمی دهیم افغانستان به سوریه دیگر تبدیل شود
محمد کریم خلیلی به عنوان رئیس شورای عالی صلح تعیین شد
رئیس جدید شورای عالی صلح افغانستان تعیین شد
شورای عالی صلح افغانستان باید اصلاح شود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر