22:20 21 جولای 2019
جلوگیری از قاچاق 430 نفر در یک ماه گذشته در نیمروز

جلوگیری از قاچاق 430 نفر در یک ماه گذشته در نیمروز

© Photo/ moi
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

وزارت داخله افغانستان اعلام کرده است که پولیس ولایت نیمروز در یک ماه گذشته از قاچاق 430 نفر به خارج از کشور جلوگیری کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، پولیس نیمروز در یک ماه گذشته، از قاچاق 430 شهروند به بیرون کشور در این ولایت جلوگیری کرده است.


نیروهای پولیس ملی، دریک ماه گذشته، با اجرای چندین عملیات خاص درمرز ولایت نیمروز، ضمن بازداشت 11 فرد مظنون درپیوند به قاچاق انسان، از قاچاق 430 شهروند کشور به بیرون از افغانستان جلوگیری کرده اند.
در 10 رویداد جداگانه قاچاق انسان، 17 عراده موتر نوع توتیا که در آن اغلبآ قاچاقچیان انسان، مسافرین را انتقال می‌نمایند، بدست آورده اند.
ولایت نیمروز در جنوب‌غرب تنها ولایت افغانستان است که با ایران و پاکستان مرز دارد. این ویژگی ولایت نیمروز را به گذرگاه اصلی قاچاق انسان تبدیل کرده‌است.
به همین منظور، نیروهای پولیس ملی تلاش های شان را به هدف جلوگیری از قاچاق انسان شدت بخشیده اند، اما قاچاقچیان انسان که ازشبکه‌ای پیچیدۀ چند میلیتی تشکیل شده اند، اغلب جوانان کشور را از ولایت‌های مختلف کشور به ولایت نیمروز می‌آورند و از مرز نیمروز به بیرون کشور قاچاق می‌نمایند.
نیروهای پولیس ملی افغانستان، طی سال های گذشته، تلاش های چشمگیری را در امر مبارزه با قاچاق انسان انجام داده اند و این تلاش ها به گونه جدی همیشه درمرز های کشور ادامه دارد.

مرتبط:

وزیر وزارت امور داخله از تأمین امنیت انتخابات اطمینان داد
وزارت داخله: نیروهای مبارزه با مواد مخدر در افغانستان کافی نیست
تعیین‌شدن فرمانده پولیس غزنی و ۴ مقام دیگر در وزارت داخله
سه ماین گذار طالب در نیمروز کشته شدند
بی بند و باری در ساقی خانه‌های نیمروز بیداد می کند
25 تن مغز بادام و زردآلوی نیمروز به روسیه صادر شد+عکس
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر