20:28 22 اپریل 2019
واکنش افغانستان به اظهارات اخیر ترامپ

واکنش افغانستان به اظهارات اخیر ترامپ

© Wikipedia
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11

ارگ ریاست جمهوری میگوید که میان اظهارات و پالیسی رسمی ایالات متحده تفاوت وجود دارد، بنابراین کابل از واشنگتن در خصوص پالیسی های ایالات متحده، توضیحات بیشتر خواسته است.

به گزارش اسپوتنیک، ارگ ریاست جمهوری در واکنش به اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا که ورود اتحادیه شوروی به خاک افغانستان را «یک اقدام درست و برحق» عنوان کرده بود، گفته است که تمام روسای جمهور پیشین ایالات متحده تجاوز شوروی به افغانستان را نکوهش و از جهاد مقدس افغان ها حمایت کرده بودند.

در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری آمده است: «پس از تجاوز شوروی سابق، تمام رؤسای جمهور امریکا نه تنها این تجاوز را مورد نکوهش قرار دادند، بلکه حامی جهاد مقدس افغان ها باقی ماندند. میان اظهارات و پالیسی رسمی کشور تفاوت وجود دارد، به همین سبب ما از حکومت دوست ایالات متحدۀ امریکا به خاطر یک سلسله اظهارات، از طریق مراجع دیپلوماتیک در خصوص بعضی از پالیسی ها وضاحت خواسته ایم.»

افزون براین، ریاست جمهوری میگوید که نیروهای خارجی برای تامین امنیت جهانی در افغانستان حضور دارند. 

ارگ: «روابط ما با دنیا بر اساس منافع مشترک تدوین شده است و نیروهای بین‌المللی در افغانستان نه تنها برای افغانستان بلکه به منظور امنیت جهان و کشورهای دوست، حضور دارند.»

یادآوری میکنیم، روز گذشته (پنجشنبه، ۳ جنوری) دونالد ترامپ در یک نشست مطبوعاتی در کاخ سفید گفت که جنگ افغانستان سبب فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی گردید.

ترامپ ورود اتحادیه شوروی به خاک افغانستان را یک اقدام درست نامیده افزود که آنها این کار را بخاطر مقابله با تهدیدهای تروریستی انجام دادند.

ارگ ریاست جمهوری تاکید میکند که افغان ها در دوران جهاد حملات انتحاری انجام نمیدادند و کدام تهدیدی برای سایر کشورها ایجاد نکرده بودند.

مرتبط:

چین به ثابت در افغانستان در صورت خروج نیروهای امریکا مساعدت خواهد کرد
طالبان: امریکا با سرنوشت شوروی در افغانستان مواجه خواهد شد
خروج نیروهای امریکا از افغانستان به نفع «طالبان»* و روسیه می باشد
امریکا: جنگ افغانستان اشتباه بود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر