21:24 18 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک دختر سویدنی که برای جلوگیری از پرواز هواپیمای حامل پناهجوی افغان تلاش نموده بود، در دادگاهی در کشورش محکوم به پرداخت جریمه شد.

به گزارش اسپوتنیک، الین ارسون، دانشجوی سویدنی که سال گذشته در فرودگاه گوتنبرگ ، وارد یک هواپیمای خطوط هوایی ترکیه به مقصد استانبول شد تا از اخراج یک مهاجر افغان جلوگیری کند، به دلیل "تخلف از قوانین حمل و نقل هوایی" به پرداخت سه هزار کرون 285 یورو) جریمه محکوم شد. 


زمانی که پیلوت و خدمه هواپیما از او خواستند که سر جایش بنشیند، او مقاومت کرد و ضمن فیلمبرداری زنده از این صحنه آن را در فیس‌بوک منتشر کرد. این ویدئو در فضای مجازی و نیز در رسانه‌های جهان خبرساز شد.
الین ارسون در واقع به هدف دفاع از یک مهاجر دیگر افغان وارد هواپیما شده بود که از قبل او را می‌شناخت. در آن روز آن فرد در هواپیما نبود، اما یک پناهجوی دیگر افغان را سوار هواپیما کرده بودند تا او را به کشورش بازگردانند. این پناهجوی افغان تا پیش از زمان اخراج در سویدن زندانی بود.
این دانشجوی جامعه‌شناسی که با مقاومت خود سبب 51 دقیقه تأخیر در پرواز شد، در دفاع از پناهجوی افغان به زبان انگلیسی گفت: "من زمانی سر جایم می‌نشینم که این فرد (پناهجو) را از هواپیما پیاده کنید. او با خطر مرگ روبروست."
پیلوت در نهایت دستور داد تا دختر سویدنی، مرد پناهجو و مأمور همراه او از هواپیما پیاده شوند و هواپیما بدون آنها پرواز کرد.
الین ارسون به دلیل "تخلف از قوانین حمل و نقل هوایی" به پرداخت سه هزار کرون (۲۸۵ یورو) جریمه محکوم شد.
هر دو پناهجوی افغان که خانم ارسون از آنها حمایت کرده بود، در نهایت از خاک سویدن به کشورشان بازگردانده شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر