09:25 20 جون 2019
حمله بر مراسم یادبود مزاری در کابل

سخنگوی وزارت داخله: شخص شلیک‌کننده بر مراسم یادبود مزاری بازداشت شد

© Photo / Haji Mohammad Mohaqeq FB
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10

به گفته نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله افغانستان حوالی چاشت امروز یک دستگاه هاوان در مربوطات حوزه هژده‌ام در داخل یک خانه جاسازی شده بود.

به گزارش اسپوتنیک، نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله جمهوری اسلامی افغانستان با ارایه جزییات درمورد حمله بر مراسم 24-مین سالروز درگذشت عبدالعلی مزاری، شهید وحدت ملی، گفت: حوالی چاشت امروز یک دستگاه هاوان در مربوطات حوزه هژده‌ام در داخل یک خانه جاسازی شده بود. به گفته وی، از داخل همین خانه به محل که نشست امروز برگزار شده بود، شلیک صورت گرفته است.

وی افزود: شخص شلیک کننده از طرف نیرو‌های امنیتی بازداشت شده است و چند تن دیگر در ارتباط به این موضوع شناسایی شده اند  و این خانه در محاصرهٔ نیروی های امنیتی قرار دارد. خوش‌بختانه راکت‌ها در محل سخنرانی اصابت نکرده است و در مورد آمار کشته و زخمی‌ها اطلاعات دقیق در دست نیست.

وی در اخیر گفته است: آنچه مهم است این است که راکت‌ها در محل سخنرانی اصابت نکرده است.

مراسم 24-مین سالروز کشته شدن عبدالعلی مزاری با حضور مقامات بلندپایه حکومت در غرب کابل برگزار شده بود که در جریان آن صدای انفجارها شنیده شد.

به احتمال زیاد این انفجارها ناشی از پرتاب هاوان بوده که به منازل مسکونی اطراف مصلا نیز اصابت نموده اند. پس از بیرون شدن مقامات از محل، صدای چندین انفجار نیز شنیده شد. گفته می شود که یک هاوان در نزدیکی محلی که مقامات نشسته بودند، اصابت کرده است.

حامدکرزی، داکترعبدالله عبدالله، صلاح الدین ربانی، حنیف اتمر، لطیف پدرام، یونس قانونی، احمدولی مسعود، محمد محقق و شماری از اعضای کابینه و نماینده گان شورای ملی مصلی شهید مزاری را ترک کردند.

مرتبط:

حمله راکتی بر مراسم یادبود از مزاری در غرب کابل + نشرات زنده
زخم برداشتن پدرام در مراسم یادبود مزاری
زخمی شدن هشت محافظ حنیف اتمر در حمله بر مراسم یادبود مزاری
ویدیوی حمله به مراسم یادبود شهید مزاری منتشر شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر