20:39 07 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
111
ما را در دنبال کنید

دفتر گلبدین حکمتیار، امیر حزب اسلامی افغانستان با رد خبر سپردن پرونده وی به سازمان ملل متحد گفته است که این موضوع یک بار دو سال قبل هنگامیکه معاهده صلح با حکومت امضا می‌شد، بلند شده بود که آنزمان نیز صحت نداشت.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر گلبدین در تماس با اسپوتنیک افغانستان خبر سپردن پروندۀ وی به سازمان ملل متحد را نادرست خواند.

حبیب‌الرحمن حکمتیار گفت: "این خبر صحت ندارد، ما از انگرید هایدین (معاون نماینده ویژه سازمان ملل برای افغانستان) نیز پرسیدیم و وی گفت که این خبر صحت ندارد".

به گفته وی، این موضوع دو سال قبل هنگامیکه معاهده صلح میان گلبدین حکمتیار و حکومت افغانستان امضا می‌شد، بلند شده بود که آنزمان نیز صحت نداشت.

همچنان عتیق الله صافی، رئیس خدمات اجتماعی حزب اسلامی افغانستان با ارسال نامه به اسپوتنیک افغانستان نوشته است: "امروز بعد از ظهر داکتر غیرت بهیر، رییس کمیسیون سیاسی حزب اسلامی و عتیق الله صافی، رییس خدمات اجتماعی حزب اسلامی با خانم انگرید هایدی، نماینده یوناما در کابل به ارتباط «نشر خبر گرفتن دوسیه حکمتیار از طرف ملل متحد» صحبت نمودند. خانم انگرید هایدین خبر مذکور را رد نمود و گفت: خبر گرفتن دوسیه حکمتیار از طرف ملل متحد حقیقت ندارد".

قبل از این آژانس خبری اسپوتنیک افغانستان به نقل از رسانه‌های کابل گزارش داده بود که هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان یا «یوناما» گفته است که «درخواستی را که خواهان عدالت برای قربانیان جرم‌هایی که ادعا می‌شود توسط گلبدین حکمتیار صورت گرفته است» دریافت کرده اند.

 

مرتبط:

پرونده «محاکمه حکمتیار» به سازمان ملل سپرده شد
گفتگوی ویژه با حکمتیار: اگر ادارۀ موقت شرط صلح باشد، قبول می‌کنیم + ویدیو
حکمتیار: روسیه می‌تواند نقش مهمی در حل بحران افغانستان داشته باشد
حکمتیار: دولت بزرگترین مانع برای تامین صلح است
حکمتیار: هفده سال بدون کمک خارجی‌ها جنگیدیم
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر