08:31 09 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
150
ما را در دنبال کنید

یکتن از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید، که در صورت پیروزی مقام‌های حکومت کنونی و حکومت پیشین را به اتهام فساد اعدام می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، حکیم تورسن دیروز کمپاین‌های انتخاباتی خود را به گونه‌ای رسمی در کابل آغاز و خاطر نشان ساخت که حکومت کیفری تشکیل می‌دهد.

حکیم تورسن، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان
© Photo / حامیان محمد حکیم تورسن کاندیدای ریاست جمهوری

او در میان هواداران خود مقام‌های پیشین و برحال حکومت را فاسد و جنایت کار خطاب کرد و هشدار داد، که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو، تک تک این افراد را اعدام خواهد کرد.
تورسن این مقام‌ها را عاملان اصلی نا بسامانی‌ها در کشور خواند و تاکید کرد که همراه آنان محاسبه خواهد کرد.
"همراه مفسدان محاسبه خواهم کرد و آن‌ها را در پشت میله‌های زندان و نظر به حکم قانون و نظر به محکمه‌یی که صورت می‌گیرد بر علیه شان، تمام شان را اعدام خواهم کرد".
تورسن همچنین یادآور شد، که از گفت‌وگوهای صلح با طالبان پشتیبانی می‌کند.
او یادآور شد، که طالبان در رهبری حکومت حضور نخواهند داشت و تنها در کنار مردم خواهند بود.
تورسن اضافه کرد، که دیگر شهروندان کشور حکومت طالبانی را قبول نخواهند کرد و این طرف طالبان نیز نمی‌توانند با زور بالای مردم افغانستان حکومت کنند.
او خاطر نشان کرد، که اگر گفت‌وگوهای صلح به نتیجه نرسد و قرار شود حکومت موقت ایجاد شود، باید شخص او در راس حکومت موقت قرار بگیرد.
براساس گفته‌های تورسن، هیچ کس به جز او نمی‌تواند در شرایط کنونی مردم افغانستان را نجات بدهد.
یادآوری می کنیم، که تورسن پیش از این نیز گفته بود، که در صورت پیروزی اشرف غنی و داکتر عبدالله عبدالله را حتا شاگرد چایخانه نیز نمی‌گیرد.
پیکارهای انتخاباتی نامزدان ریاست‌جمهوری، به تاریخ ششم ماه اسد آغاز شد و تا سوم ماه میزان ادامه پیدا خواهد کرد. قرار است انتخابات ریاست‌جمهوری به تاریخ ششم ماه میزان برگزار شود.

مرتبط:

تورسن: به غنی شیر و انجیر بدهید تا حافظه‌اش قوی شود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر