07:02 05 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سه نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان امروز با گردهمایی های جداگانه به پیکارهای انتخاباتی شان ادامه دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، در آخرین هفتۀ پیکارهای انتخاباتی، امروز (یک‌شنبه، ۳۱سنبله) محمد اشرف غنی، عبدالله عبدالله و رحمت الله نبیل، نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری در ولایت‌های کابل، ننگرهار و بلخ گردهمایی‌هایی برگزار کردند.

در سه گردهمایی جداگانۀ امروز در کابل، شماری از هزاره‌ها، شماری از اعضای شورای انسجام جمعیت اسلامی و شماری از بزرگان اقوام ولسوالی شکر درۀ کابل، پشتیبانی شان را از اشرف غنی اعلام کردند.

محمد اشرف غنی در سخنرانی‌اش در یکی از این گردهمایی‌‎ها، گفت که حکومت و مردم افغانستان صلح حزبی، قومی و سمتی نمی‌خواهند بل صلح ملی می‌خواهند:- "وعدۀ من به ملت افغانستان است که صلح در شک نمی‌آید؛ صلح ملی است نه سمتی، نه حزبی، نه قومی!".

در همین حال، شماری از باشندگان ولایت ننگرهار، در ورزشگاۀ شیرزی در شهر جلال‌آباد، در یک گردهمایی پشتیبانی شان را عبدالله عبدالله اعلام کردند.

در این گردهمایی، عبدالله عبدالله از حضور مقام‌های حکومت در مراسم گشایش گذرگاۀ تورخم انتقاد کرد و خواستار پاسخ‌گویی اشرف غنی در این باره شد:- "رییس‌جمهور اشرف غنی چه صلاحیت داشت؟ که به او صلاحیت داده بود که دربارۀ خط دیورند تصمیم بگیرد؟".

رحمت‌الله نبیل، در یک گرهمایی که از سوی نظام‌الدین قیصاری در شهر مزار برگزار شده بود شرکت کرد.

رحمت‌الله نبیل در این مراسم گفت:- "ما حکومت داری و دولت داری را به تجارت تبدیل نخواهد کردیم. هموطنان عزیزم... من صادقانه سیاست می‌کنم و می‌خواهم که سیاست افغانستان را به یک خط صداقت و وطن دوستی تبدیل کنم".

در همین حال گزارش های به نشر رسیده که گویا دو معاون عنایت الله حفیظ دسته خادمین ملت را دسته انتخاباتی دولت ساز به رهبری اشرف جلب کرده است.

یادآوری می کنیم، که پیکارهای انتخاباتی نامزدان انتخابات ریاست‌‎جمهوری، تا چهارشنبه شب (سه میزان) ادامه داشته باشند. پس از چهل هشت ساعت دورۀ سکوت، به روز ششم ماه میزان انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار خواهد شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر