09:43 29 نوامبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

دفتر شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرده است که یک هیأت بلندرتبه دولتی به ریاست معاون این دفتر برای بررسی همه‌جانبه‌ی حملات راکتی نظامیان پاکسانی بر ولسوالی اسپین‌بولدک، به ولایت قندهار رفته است.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان امروز (یکشنبه ۱۲ اسد) در توییتی نوشته است که این هیأت دولتی با ترکیب نمایندگان ادارات مختلف به قندهار رفته است.


نظامیان پاکستان به تاریخ ۹ اسد به خاک افغانستان در مربوطات ولسوالی اسپین‌بولدک ولایت قندهار حمله راکتی کردند که ۱۵ غیرنظامی از جمله یک کودک جان باخته و ۸۰ غیرنظامی دیگر زخمی شدند.
وزارت امور خارجه افغانستان در واکنش به این موضوع ضمن محکوم کردن اعمال نظامیان پاکستانی، گفته بود که نیروهای دفاعی و امنیتی کشور توان پاسخ مناسب را دارد.

در همین حال محمد یاسین ضیا، لوی درستیز قوای مسلح افغانستان، به تمام نیروهای نظامی کشور به ویژه به قول اردوهای۲۰۵ اتل، ۲۰۱ سیلاب و ۲۰۳ تندر هدایت داده است تا برای پاسخگویی به عمل بالمثل در مقابل نظامیان پاکستانی آماده‌گی کامل را اختیار کنند و نیروهای افغان را در خط دیورند با سلاح‌های سبک و سنگین بیشتر تجهیز کنند.

مرتبط:

درگیری بین نظامیان افغانستان و پاکستان؛ نزدیک به 90 غیرنظامی کشته و زخمی شدند
یاسین ضیا علیه حملات پاکستان اعلان آماده‌گی کرد
واکنش تند وزارت خارجه افغانستان به حملات راکتی پاکستان
درگیری‌ها در مرز افغانستان و پاکستان با 22 کشته
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر