15:50 29 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نماینده ویژه رییس جمهور در امور منطقه‌ای برای اجماع صلح، می‌گوید، شواهد لازم نشان می‌دهد که پاکستان از پروسه صلح حمایت می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ۸صبح، محمدعمر داوودزی، نماینده ویژه رییس جمهور در امور منطقه‌ای برای اجماع صلح، در سفرش با عبدالله عبدالله به اسلام‌آباد، گفته است، شواهد لازم نشان می‌دهد که پاکستان از پروسه صلح حمایت می‌کند.

آقای داوودزی روز دوشنبه، هفتم میزان، با رییس شورای عالی مصالحه ملی به پاکستان رفت. هدف از این سفر جلب همکاری پاکستان در پروسه صلح و ترغیب طالبان به این پروسه خوانده شده است.

او با ابراز خوش‌بینی از سفر عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی به پاکستان گفت که در حال حاضر وضعیت نسبت به گذشته تغییر کرده است.

به گفته وی، جانب جنگ افغانستان برای اولین بار به مذاکرات حاضر شده‌اند و پاکستان نیز در روند صلح جدی است.

آقای داوودزی تصریح کرد، شواهد کافی نشان می‌دهد که اسلام‌آباد از روند صلح افغانستان حمایت می‌کند.

در همین حال اسدالله سعادتی، از معاونان شورای عالی مصالحه ملی، گفته است که پاکستان یکی از کشورهای موثر در روند صلح است.

وی افزوده است که به همین دلیل، رییس شورای عالی مصالحه ملی سفر سه روزه‌اش را به این کشور آغاز کرده است تا برای بهبود روابط میان دو کشور گفت‌وگو کند.

هم‌چنان وی تصریح کرد که در این سفر با رهبران پاکستان روی تسهیل روند صلح و ایجاد اجماع کلان منطقه‌ای صحبت خواهد شد.

آقای سعادتی که در ترکیب هیأت شورای عالی مصالحه ملی به پاکستان سفر کرده است، ابراز امیدواری کرد که با این سفر آقای عبدالله، روابط تازه‌ای میان دو کشور آغاز شود.

قرار است عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی و هیأت همراهش با عمران‌‌خان، صدراعظم پاکستان، رییس جمهور، رییس سنا، رییس مجلس، وزیر امور خارجه و علمای این کشور روی موضوعات مختلف بحث و تبادل نظر کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر