افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

سفارت انگلیس در کابل از کمک 70 میلیون پوند برای حمایت از نیروهای امنیتی افغان خبر داد.

 به گزارش اسپوتنیک، سفارت انگلیس در کابل اعلام کرد که لندن 70 میلیون پیوند را برای حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان در سال 2021 میلادی تعهد کرده است.

این سفارت روز دوشنبه، بیست‌ونهم میزان در اعلامیه‌ای نوشته است که بریتانیا با تعهد مالی ۷۰ میلیون پوند بار دیگر بر حمایتش از نیروهای امنیتی افغانستان تأکید کرده است.

انگلیس در نشست عمومی هیأت صندوق اعتماد نیروهای امنیتی افغانستان در ناتو که روز گذشته در بروکسل برگزار شد، 70 میلیون پوند برای کمک به نیروهای امنیتی افغان در سال 2021 تعهد کرده است.

متحدان و شرکای ناتو در این نشست بر حمایت مالی دوامدارشان از نیروهای امنیتی افغانستان تا سال 2024 میلادی تأکید کردند.

با این حال، سفارت انگلیس در کابل گفته است که آغاز مذاکرات در دوحه زمان زیادی را در بر گرفته است و از جانب دیگر افغانستان «سطح وحشت‌ناک خشونت‌ها» را تجربه می‌کند.

انگلیس سطح بلند خشونت‌ورزی از سوی طالبان و به خصوص حمله این گروه بر هلمند را محکوم کرده است. حمله طالبان از بیستم ماه جاری بر شهر لشکرگاه، مرکز هلمند آغاز شد و تا کنون جریان دارد. در این حملات شماری زیادی از غیرنظامیان بی‌جا و آواره شده‌اند.

انگلیس نسبت به افزایش خشونت‌ها ابراز نگرانی کرده و خواهان برقراری آتش‌بس شده است.

با این حال، سفارت انگلیس گفته است که در کنار سایر تمویل‌کننده‌گان نیروهای امنیتی افغانستان، این نیروها را حمایت مالی، فنی و تخصصی می‌کند تا افغانستان در مسیر ثبات و صلح پایدار قرار گیرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر