06:27 18 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 40
ما را در دنبال کنید

رئیس پیشین امنیت ملی کشور در واکنش به برکناری احمدجواد عثمانی وزیر صحت عامه از سوی محمداشرف غنی رئیس جمهور می گوید "با برخورد یک بام و دو هوا" دولت ساخته نمی‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، رحمت‌الله نبیل رئیس پیشین امنیت ملی کشور با اشاره به برکناری آقای احمدجواد عثمانی وزیر صحت عامه از سوی محمداشرف غنی رئیس جمهور گفته:"شعارشان "دولت سازى" بود، وزراى كه راى اعتماد اخذ نكرده‌اند، بايد به كارشان ادامه دهند، اما وزراى كه راى اعتماد ولسى جرگه را بدست آورده‌اند، چنين سرنوشت داشته باشند". 

وی بیان داشته:"وزير ماليه آقاى قيومى در اكثريت قضاياى فساد مقصر بود ولى با عزت با مصارف دولت به آمريكا رفت، حتى استعفا نداد".

رئیس پیشین امنیت ملی گفته:"اينكه اعضاى فاميل وزير صاحب در فساد آنهم در بخش صحت و در وزارت خودش دخيل هستند را نميتوان توجيه كرد. اما با برخورد "يك بام و دو هوا" نيز نميتوان دولت ساخت".

گفتنی است که روز پنجشنبه (11 جدی) وزیر صحت عامه گفت که مکتوبی را از آدرس ادارۀ امور ریاست‌جمهوری دریافت کرده که در آن استعفای او از سوی رئیس جمهور تایید شده است در حالی که وی از مقامش استعفا نداده که رئیس جمهور آن را تایید کند.

آقای عثمانی گفت:"اینجانب از بست وزارت صحت عامه استعفا ننموده‌ام، اما مکتوب هذا از ریاست عمومی ادارۀ امور مقام عالی ریاست‌جمهوری به وزارت صحت عامه مواصلت نموده که استعفای وزیر صحت عامه منظور است".

وی تاکید کرد که تصمیمی که علیه او گرفته شده، کاملا سیاسی می‌باشد.

شام روز پنجشنبه، رئیس جمهور به مقرر وزارت صحت عامه رفت و پس از دیدار با مسئولان این وزارت، فرد دیگری را به عنوان سرپرست وزارت معرفی کرد.

آقای غنی گفت که وزیر بعدی که معرفی خواهد شد، شخص غیرسیاسی خواهد بود.

در همین حال، استاد عطامحمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان نیز این برخورد رئیس جمهور با وزیر صحت عامه را توهین آمیز خوانده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر