افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

مشاور ارشد رئیس جمهور غنی می گوید که اگر صلح بزودی تامین نشود به احتمال بسیار این کشور در بهار آینده جنگ‌های شدیدی را تجربه خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، محمد محقق، مشاور ارشد رئریس جمهور در امور امنیتی و سیاسی افغانستان هشدار داد که اگر صلح تامین نشود، جنگ‌های شدیدی در بهار آینده به وقوع خواهد پیوست.

وی تصریح کرد که با توجه به افزایش خشونت‌ها و کندی روند مذاکرات قطر نسبت به آمدن صلح خوش بین نیست.

رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان با اشاره به نقش اسلام‌آباد در این کشور اظهارداشت: پاکستان از صلح اعلام حمایت می‌کند اما باید درباره مواضع این کشور در قبال صلح افغانستان ملاحظاتی داشت.

محقق خاطرنشان کرد که دولت افغانستان باید برای جنگ و صلح آمادگی داشته باشد تا شرایطی مانند سقوط دکتر نجیب الله، رئیس جمهور سابق این کشور تکرار نشود.

وی از مردم افغانستان خواست تا از دولت این کشور در تمام عرصه‌ها حمایت کنند.

مشاور ارشد اشرف غنی همچنین اظهارداشت که تشکیل دولت موقت تجربه موفقی نیست هرچند در مواردی تجربه خوبی بوده است اما افغانستان نباید بار دیگر دچار بی‌ثباتی شود.

پیش از این عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان نیز با اشاره به افزایش حمایت‌ها از طرح دولت موقت گفته بود: هیچ تجربه‌ای وجود ندارد که با ایجاد دولت موقت صلح تحقق یابد.

وی گفت: «اگر طالبان با فرد مشخصی مشکل دارد این پذیرفتنی نیست، چون مشکل اشخاص نیستند، طرف طالبان مردم افغانستان است و موضع یک شخص در این روند مهم نیست».

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر