02:21 04 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
110
ما را در دنبال کنید

قصر سپیدار از گفتگوی تلفونی رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی با انتونی بلینکن، وزیر خارجه امریکا خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالله عبدالله رئیس‌ شورای عالی مصالحۀ ملی شام امروز با آنتونی لینکن وزیر امور خارجه امریکا تلفونی صحبت کرد.

سپیدار می‌گوید که آقای لینکن در صحبت‌های خود با حمایت و قدرانی از تلاش‌های صلح در افغانستان گفت در حالی‌که ارزیابی و بازنگری وضعیت در افغانستان از سوی حکومت ایالات متحده ادامه دارد، این کشور خواهان تسریع روند صلح و دست‌یافتن به یک توافق جامع و صلح و پایدار در افغانستان می‌باشد.

وی با تأکید بر یافتن راه حل سیاسی برای مشکل افغانستان از افزایش خشونت‌ها در کشور ابراز نگرانی کرد و خواهان پایان یافتن خشونت‌ها گردید.

آقای عبدالله با تشکر و قدردانی از همکاری‌های همیشگی امریکا برای افغانستان‌ و حمایت این کشور از تلاش‌های صلح، در بارۀ روند صلح، مذاکرات دوحه و اوضاع داخلی و منطقه‌ای صحبت کرد.

وی با تأکید بر اراده‌ و خواست مردم افغانستان برای دست‌یافتن به صلح دایمی و پایدار گفت که افغانستان خواهان حل مشکل از طریق مذاکره و دست‌یافتن به راه حل جامع و قابل قبول برای همه می‌باشد.

طبق گزارش، آقای عبدالله همچنان حمایت بین‌المللی و منطقه‌ای را برای دست‌یافتن به صلح دایمی در افغانستان مهم خواند و خواهان ادامه همکاری‌های بین‌المللی برای تسریع مذاکرات صلح و تأمین صلح دایمی گردید.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر