15:04 27 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

دیپلمات پیشین کانادایی امریکا را فرا خواند تا شکست خود را بپذیرد و نیروهای خود را از افغانستان بیرون بکشد.

به گزارش اسپوتنیک، پاتریک آرمسترانگ، دیپلمات پیشین کانادایی می‌گوید که گروه طالبان به احتمال زیاد با حمله به خطوط تدارکاتی آنها، خروج نیروهای امریکا و ناتو از افغانستان را تسریع می‌کنند.

آرمسترانگ گفت: من انتظار دارم که طالبان به روند خروج آنها سرعت ببخشند. همانطور که در عراق می‌بینیم، نیروهای امریکا و ناتو دارای خطوط تدارکاتی هستند که می‌توانند به راحتی مورد حمله قرار گیرند.

به گفته وی، دولت بایدن و نخبگان سیاسی امریکا باید درک کنند که این کشور «در این جنگ 20 ساله شکست خورده و در تلاش برای ایجاد یک کشور متحد و مطیع در افغانستان ناکام ماند».

روز گذشته دولت امریکا خبر داد که روند خروج نیروهای امریکایی از افغانستان در ماه می شروع و هدف آن است که تا 11 سپتمبر سال جاری (در بیستمین سالگرد حمله امریکا به افغانستان) تمامی نیروهای امریکایی از افغانستان خارج شده باشند.

براساس توافقنامۀ دوحه که در ماه فبروری سال گذشته میان امریکا و طالبان امضا شد، نیروهای خارجی باید تا اول ماه می از افغانستان خارج می‌شدند.

طالبان پیش از این هشدار داده بودند در صورتی که نیروهای خارجی در مهلت تعیین شده افغانستان را ترک نکنند، از نظر این گروه تخطی از توافقنامۀ، دوحه تلقی می‌شود و آنان حملات بر این نیروها را از سر خواهند گرفت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر