10:48 26 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

ولسوال خواجه عمری غزنی زخمی و نگهبانش در نتیجه ای انفجار ماین جان باخت. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، مقامات محلی ولایت غزنی از زخمی شدن ولسوال ولسوالی خواجه عمری این ولایت در نتیجه انفجار ماین خبر داده و می‌گویند که یک محافظ وی در نتیجه این انفجار جان باخته است. چند روز قبل نیز فرمانده پولیس ولسوالی گیرو این ولایت به همراه چند غیر نظامی دیگر در نتیجه انفجار ماین در این ولسوالی جان باخته بودند.
اعضای شورای ولایتی غزنی از جابجایی ماین از سوی طالبان در بسیاری از مسیرها و مناطق خبر داده و خواهان خنثی سازی این ماین‌ها هستند.

حسن رضا یوسفی، عضو شورای ولایتی غزنی گفته است، که روز گذشته موتر احمد ضیا یعقوبی، ولسوال خواجه عمری در مربوطات آن ولسوالی با ماین کنار جاده برخورد کرده که در نتیجه شخص ولسوال زخمی شده است و یک محافظ وی جان باخته است.

یوسفی اظهار داشت، که طالبان در بیشتر مسیرهای این ولسوالی و برخی مناطق دیگر ماین جابجا کرده اند و اگر به زودی عملیات و خنثی سازی کامل این ماین‌ها آغاز نشود، به علاوه اینکه باعث تلفات همه روزه ملکی و نیروهایی دولتی می‌گردد موجب بدتر شدن اوضاع نیز خواهد شد.

همچنین این وکیل ابراز داشت که تحرکات طالبان در برخی مناطق مرکز غزنی و ولسوالی‌های خواجه عمری و قرباغ تاکنون ادامه دارد.

یادآوری می کنیم، که چند روز پیش فرمانده پولیس ولسوالی گیرو این ولایت به همراه چند غیر نظامی دیگر در نتیجه انفجار ماین در این ولسوالی جان باخته بودند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر