06:40 26 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دفتر معاونت سازمان ملل متحد در امور افغانستان (یوناما) حمله بر کارمندان یک موسسۀ ماین‌پاکی هلو ترست در ولایت بغلان را «جنایت وحشتناک» توصیف می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، یوناما ناوقت شب گذشته (چهارشنبه، 19 جوزا) با نشر خبرنامه‌یی می‌نویسد که همۀ گروه‌هایی که ادعا دارند به دنبال صلح در افغانستان هستند، باید خشونت‌های شبیه حملۀ وحشتناک دو شب پیش بر کارمندان موسسۀ ماین‌پاکی «هالوترست» را متوقف کنند.

این در حالی است که دو روز پیش (سه‌شنبه شب) مردان مسلح ناشناس که نقاب بر صورت داشتند بر دفتر این موسسۀ ماین‌پاکی در ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان حمله کرده و کارمندان این موسسه را به رگبار بستند. در این حملۀ دست‌کم ده تن کشته شده و بیش از بیست تن دیگری زخمی شده‌اند.

رئیس موسسۀ هالوترست در گفت‌وگو با خبرنگاران می‌گوید که مهاجمان بر دفتر این موسسه به دنبال افرادی از قوم هزاره بودند و بخش عمدۀ قربانیان این حمله را نیز هزاره‌ها شکل می‌دهند.

با این حال، دفتر یوناما خاطرنشان می‌سازد که گروه‌هایی که افغانستان را کنترول می‌کنند نسبت به رعایت حقوق بشردوستانۀ بین‌المللی مسوولیت دارند و نباید اجازه دهند که جرایم وحشتناک در مناطق‌ زیر حاکمیت‌شان اتفاق بیفتد

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر