04:30 26 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

رئیس کمیسیون دعوت و ارشاد طالبان، دولت افغانستان را با وجود پشتیبانی 50 کشور ناتوان خواند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، امیرخان متقی رئیس کمیسیون دعوت و ارشاد طالبان با انتشار پیامی درباره ایجاد نیروهای بسیج مردمی برای مقابله با این گروه گفت: «بعضی اشخاص برای منافع شخصی خود و گرفتن امتیاز از اربابان خود می‌خواهند شبه‌نظامی سازی را از سر آغاز کنند».

وی افزود، که «مردم فریب این افراد را نخورند و شهرها و مناطقی که در آن زندگی می‌کنند را به مراکز جنگ تبدیل نکنند».

متقی در ادامه نیز تشدید حملات این گروه را «قیام مردمی» خواند که «هیچکس نمی‌تواند در برابر آن بایستد».

رئیس کمیسیون دعوت و ارشاد طالبان اظهارداشت، که «وقتی در کنار شما نیروهای حدود 50 کشور بود آن وقت کاری نتوانستید بکنید، حالا هم کاری نمی‌توانید بکنید».

وی همچنین گفت، که از شرایط کنونی باید بخوبی استفاده شود تا مشکلات 4 دهه گذشته پایان یابد.

امیرخان متقی ریاست کمیته‌ای را برعهده دارد، که در سقوط سریالی شهرستان‌های افغانستان در ماه‌های اخیر نقش بسیار کلیدی داشته است.

سران این کمیته پس از از قطع راه‌ها و خطوط تدارکاتی نیروهای افغانستانی در تماس با فرماندهان نظامی این نیروها پیشنهاد می‌دهند به ازای تسلیم کردن مواضع، سلاح و مهمات، زندگی آن‌ها را ببخشند و تاکنون بسیاری از شهرستان بدون درگیری به طالبان واگذار شده است.

براساس تازه‌ترین آمار منتشر شده توسط نشریه امریکایی «لانگ‌وار ژورنال»، دولت افغانستان تنها 84 شهرستان را تحت کنترل خود دارد، درحالیکه طالبان 157 شهرستان را تحت تصرف داشته و 157 شهرستان دیگر افغانستان نیز صحنه درگیری دو طرف است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر