06:59 06 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در مذاکرات میان مقامات وزارت همکاری های اقتصادی و توسعه دولت فدرال آلمان با مقامات افغانستان کمک 182.6 میلیون یورویی برای افغانستان تعهد شده است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت مالیه افغانستان امروز (چهارشنبه، 9 سرطان) با نشر خبری می‌گوید که کلودیا وارنینگ، رئیس عمومی شرق میانه، امریکای لاتین، اروپای جنوب شرقی و اروپای شرقی وزارت همکاری های اقتصادی و توسعه دولت فدرال آلمان (BMZ) در رأس هیئت آلمانی در یک نشست مجازی با نذیر کبری، معین پالیسی وزارت مالیه‌ی افغانستان، وعدۀ کمک این مبلغ را داده است.

در خبرنامه آمده است که کمک 182.6 میلیون یورویی آلمان به افغانستان، شامل 120 میلیون یورو برای پروژه‌های همکاری مالی و 47.6 میلیون یورو برای همکاری‌های تخنیکی و 15 میلیون یورو برای رسیدگی به عوامل بیجاشدگی و ادغام پناهندگان می‌شود.

وزارت مالیه افغانستان می‌گوید که این مؤسسۀ همچنان منابع مالی بیشتری را به‌صورت مستقیم و در اختیار نهادهای غیردولتی که در افغانستان کار می‌کنند، قرار می‌دهد.

به گفته وزارت مالیه افزون بر این کمک‌ها، وزارت خارجۀ آلمان هم در کنفرانس جینوا تعهد کرده است که در سال جاری خورشیدی (1400) تا 430 میلیون یور کمک‌های غیرنظامی برای افغانستان فراهم می‌کند.

همکاری میان افغانستان و آلمان در سال 1336 آغاز شد. از آن زمان تا کنون، مجموع همکاری‌های تخنیکی و مالی دوجانبه به بیش از 4 میلیارد یورو (۳۸۰ میلیارد افغانی) رسیده است. دور بعدی مذاکرات در مورد همکاری‌های توسعه‌ای میان افغانستان آلمان قرار است در سال 1401 (2022  میلادی) در برلین یا کابل برگزار گردد. در کنفرانس جنیوا در مورد افغانستان، در ماه قوس 1399، آلمان به همکاری مداوم با افغانستان تا سال 1403 (2024 میلادی) تعهد سپرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر