18:04 04 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

رییس اداره امور ریاست جمهوری، می‌گوید که اشتباهات شکل‌گیری تفنگ‌داران غیرمسوول در برخی از ولسوالی‌ها نباید تکرار شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، فضل‌محمود فضلی، این سخنان را روز سه‌شنبه، بیست‌ودوم سرطان، در نشست خبری مشترک با فرهاد عظیمی، والی بلخ در شهر مزارشریف مطرح کرد. او همراه با رییس جمهور غنی به این ولایت سفر کرده است.

فضلی در پاسخ به این پرسش که رییس جمهور نگران شکل‌گیری نیروهایی است که تحت نام بسیج مردمی شکل گرفته است و احتمال دارد این نیروها برای مردم مشکل ایجاد کند، گفت که دولت به هیچ صورت نیت مسلح کردن این نیروها را ندارد.

به گفته او، اکثر ساحاتی که در تخار به دست طالبان سقوط کرد و از این ساحات فرار شد، دلیل حضور این نیروها بوده است.

فضل هم‌چنان گفت که اشتباهات شکل‌گیری تفنگ‌داران غیرمسوول در برخی از ولسوالی‌ها نباید تکرار شود.

او در عین حال تأکید کرد، کسانی که می‌خواهند از کشور دفاع و با نیروهای امنیتی کمک کنند، باید تحت چتر ارتش، پولیس و امنیت ملی سوق داده شود.

فضلی می‌گوید که به نیروهای بسیج مردمی احترام دارد، اما اگر آن‌ها به راستی می‌خواهند در تأمین امنیت کمک کنند، در چوکات نیروهای امنیتی منسجم شوند.

پس از این که جنگ‌ در نزدیکی شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ رسید، شماری از فرماندهان سابق جهادی و اعضای مجلس نماینده‌گان هواداران خود را تحت نام بسیج مردمی مسلح کردند. در حوزه غرب کشور نیروهای بسیج مردمی از سوی اسماعیل خان، عضو حزب جمعیت رهبری می‌شود. در سایر ولایت‌ها نیز این نیروها شکل گرفته است.

  پیش از این سرپرست وزارت دفاع ملی در روز معرفی خود به این سمت، از مردم خواست که در هرجایی که هستند در کنار نیروهای امنیتی بسیج شوند، دولت امکانات را فراهم می‌کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر