12:35 31 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 011
ما را در دنبال کنید

وزیر دفاع انگلیس از آمادگی کشورش برای همکاری با طالبان در صورت به قدرت رسیدن این گروه خبر داد.

 به گزارش اسپوتنیک، بن والاس، وزیر دفاع انگلیس در مصاحبه‌ای با دیلی تلگراف، از همکاری با طالبان در صورت رسیدن به قدرت رسیدن این گروه خبر داد و گفت: طالبان و اشرف غنی باید برای برقراری صلح در این افغانستان بعد از چند دهه درگیری همکاری کنند.

وی گفت، هر دولتی که باشد، به شرط رعایت هنجارهای بین‌المللی مشخص، دولت انگلیس با آن تعامل خواهد کرد.

با این حال بن والاس هشدار داد که اگر آنها به گونه‌ای رفتار کنند که حقیقتا نقض حقوق بشر باشد، انگلیس در هر رابطه‌ای بازنگری خواهد کرد.

وزیر دفاع انگلیس اذعان کرد که چشم‌انداز همکاری کشورش با طالبان جنجالی خواهد بود.

وزیر دفاع انگلیس همچنین از طالبان و اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان خواست تا برای برقراری صلح در این کشور بعد از چند دهه درگیری همکاری کنند.

طالبان که از 1996 تا 2001 در افغانستان حکومت کرد، 20 سال است برای سرنگونی دولت تحت حمایت غرب در کابل مبارزه می‌کند. در آستانه خروج نیروهای خارجی تا ضرب‌الاجل ماه سپتامبر، این گروه شبه‌نظامی بار دیگر برای تصرف شهرها و گسترش اراضی خود تلاش می‌کند.

رهبران ارشد افغانستان به زودی برای مذاکره با طالبان راهی دوحه می‌شوند و این در حالیست که گروه طالبان موضع سفت و سختی در قبال مذاکرات گرفته و حتی به ترکیه نسبت به حفظ نیروهایش در افغانستان برای مدیریت و حفاظت فرودگاه بین‌المللی کابل هشدار داده است. طالبان می‌گوید اکنون کنترل 85 درصد از اراضی افغانستان را در دست دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر