14:43 01 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه پاکستان در حاشیه نشست هماهنگی آسیای مرکزی و جنوبی با فرستاده ای ویژه امریکا برای افغانستان دیدار کرد. 

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه پاکستان نوشت: شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان در حاشیه نشست هماهنگی آسیای مرکزی و جنوبی در تاشکند با زلمی خلیلزاد فرستاده ای ویژه امریکا برای افغانستان دیدار و درباره وضعیت افغانستان گفت و گو کردند. 

این وزارت افزوده است، که در این دیدار، آنها درباره تغییر وضعیت در افغانستان گفتگو کردند.
در ادامه وزارت خارجه پاکستان افزوده است، قریشی گفته است، که پاکستان صلح در افغانستان را برای توسعه روابط در منطقه و توسعه اقتصادی و ثبات ضروری می داند.
محمود قریشی در این دیدار گفته است، که پاکستان به نقش آشتی جویانه خود برای صلح در افغانستان ادامه خواهد داد و درباره آینده افغانستان باید افغانستانی ها با هم تصمیم بگیرند.

قریشی در این دیدار همچنان تاکید کرده است، که پاکستان متعهد به این است، که حل مسئله سیاسی افغانستان باید از طریق گفت و گوی میان افغانستانی حل شود. 

یادآوری می کنیم، که پیش از این محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان نیز در حاشیهٔ نشست بین‌المللی «آسیای مرکزی و جنوبی: اتصال منطقه‌یی، فرصت‌ها و چالش‌ها» با آقای سلطان بن سعد المریخی وزیر دولت قطر در امور خارجه، دیدار نموده و روی موفقیت پروسهٔ صلح و نقش افغانستان در تأمین اتصال منطقه‌یی گفتگو کرده بود.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر