13:55 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

 صدراعظم آلمان در تازه ترین اظهار نظر خود درپی پیشروی طالبان در افغانستان به شکست سیاست‌های غرب در این کشور اعتراف کرد.

 به گزازش اسپوتنیک، به نقل از رویترز، انگلا مرکل صدراعظم آلمان امروز (شنبه) تاکید کرد که افغانستان هیچ تهدید تروریستی فوری‌ برای جامعه بین‌المللی نیست.

صدراعظم آلمان امروز اعتراف کرد که قضاوت نادرستی درباره مقاومت ارتش افغانستان در برابر شبه نظامیان طالبان صورت گرفته بود.

مرکل امروز در یک رویداد انتخاباتی گفت: ارتش با سرعت نفس گیری سقوط کرد. ما انتظار داشتیم که پایداری و مقاومت آنها بیشتر باشد.

مرکل گفت که اکنون تمرکز بر روی نجات مردم افغانستان است اما پس از عبور از شرایط کنونی باید درباره دستاوردهایی که بدست آمد و یا کسب نشدند به بحث نشست.

«صدراعظم آلمان گفت: البته بعد از تکمیل ماموریت تخلیه، لازم است ذکر شود که چه چیزهایی از افغانستان به دست آمده و چه چیزهایی به دست نیامده است. در حال حاضر هیچ تهدید تروریستی خاص و حادی از جانب القاعده یا نیروهای افراطی برای دیگر کشورها دیده نمیشود.

 

یکشنبه گذشته (15 آگست)، طالبان تسلط بر افغانستان را با ورود به پایتخت این کشور نسبتا تکمیل کرد. این تحولات موجب شد تا هزاران افغان به دنبال راهی برای فرار از این کشور باشند چرا که نگران حمله تلافی جویانه این شبه نظامیان هستند. امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان از دولت اشرف غنی و جناح مقاومت ملی افغانستان در حال رهبری برنامه ها علیه طالبان هستند.

این در حالی است که فرانک-والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان، هفته گذشته گفته بود که تصاویر منتشر شده از مردم افغانستان که در حال تلاش برای فرار از کابل هستند، مایه شرم کشورهای غربی است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر