00:43 29 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 61
ما را در دنبال کنید

افغانستان توسط شورایی متشکل از 12 عضو، شامل نمایندگان گروه طالبان و همچنین حامد کرزای، رئیس جمهور سابق، حنیف اتمر، وزیر امور خارجه سابق و عبدالله عبدالله، رهبری خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، گفته می شود که ملاغنی برادر، ملا یعقوب، فرمانده نظامی طالبان و خلیل حقانی از اعضای برجسته شورای مرکزی این گروه جزء اصلی 12 نفر اصلی در شورای مرکزی طالبان برای تشکیل دولت جدید هستند.

در بیانیه آمده است که هم عبدالغنی برادر و هم ملا محمد یعقوب در تلاش هستند تا احمد مسعود، پسر احمدشاه مسعود، که مخالف طالبان است، را به شورای حکومتی بکشاند.

روی اعضای این شورا دکتر عبدالله عبدالله، حامد کرزی، حنیف اتمر، گلبدین حکمتیار موافقت شده است. روی پنج عضو دیگر این شورا گفتگوها دوام دارد. احتمالا مارشال دوستم و عطامحمد نور شامل نخواهند بود.

طالبان در تلاش است که اسمی از امیر و بیعت نداشته باشد و شورای تشکیل دهد تا رئیس جمهور و رئیس دولت از درون آن شکل بگیرد. از طرفی دیگر ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان هم تأکید کرده است که دولت آینده افغانستان شامل تمام افراد و گروه‌های قومی و مذهبی این کشور خواهد بود.

البته مجاهد درباره احمد مسعود هم صحبت کرده است و گفته که نیرو‌های طالبان دره پنجشیر را محاصره کردند و قصد دارند با صلح و تفاهم این موضوع را حل کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر