07:37 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

ایالات متحده امریکا پیش از این برای ارائه اطلاعات درباره جای نگهداری یکی از اعضای 12 نفری طالبان 5 میلیون دالر جایزه تعیین کرده بود. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ان بی سی، یکی از نامزدان هیات حاکمه افغانستان پس از تصرف این کشور از سوی طالبان توسط مقامات امریکایی ده سال پیش به عنوان تروریست در لیست تحت تعقیب قرار گرفت و اکنون ان بی سی گزارش می دهد که 5 میلیون برای اطلاع از محل نگهداری وی جایزه تعیین شده بود. 

پیشتر یک منبع نزدیک به طالبان گفته بود، که شورای 12 نفری افغانستان را رهبری خواهد کرد. خلیل الرحمان حقانی (از اعضای عالی رتبه گروه تروریستی شبکه حقانی) از جمله نامزدان است که قبلاً مورد توافق قرار گرفته است.
حقانی در سال 2011 تحت تعقیب بود. وزارت امور خارجه در یادداشتی همراه با اطلاعات مربوط به این جایزه نوشت که حقانی "در راستای منافع القاعده (شبکه تروریستی ممنوع در فدراسیون روسیه) عمل کرده و با عملیات تروریستی آن مرتبط است".
به گفته این کانال، حقانی اکنون مسئول امنیت در کابل است.
یادآوری می کنیم، که در اوایل ماه اگوست ، طالبان حملات خود را در برابر نیروهای دولتی افزایش دادند. تنها ولایت تحت کنترل آنها پنجشیر در شمال شرقی کابل است. در 15 اگوست، شبه نظامیان طالبان وارد کابل پایتخت افغانستان شدند و کنترل کاخ ریاست جمهوری را در دست گرفتند. در شب 16 اگوست ، نماینده دفتر سیاسی طالبان، محمد نعیم گفت، که جنگ در افغانستان به پایان رسیده است و شکل حکومت در این کشور در آینده نزدیک مشخص می شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر