06:29 29 سپتمبر 2020
تحلیل و مقالات
دریافت لینک کوتاه
0 80
ما را در دنبال کنید

روسیه از فعالین سیاسی افغانستان دعوت نمود تا منافع ملی خود را در نظر گرفته، بیشتر به پروسه آشتی ملی توجه نمایند.

روسیه از فعالین سیاسی افغانستان دعوت نمود تا منافع ملی خود را در نظر گرفته، بیشتر به پروسه آشتی ملی توجه نمایند.
در اوایل هفته اشرف غنی و عبدالله عبدالله هردو خود را برنده انتخابات دانسته در کابل همزمان دو مراسم تحلیف رئیس جمهور را برگزار گردید که در طول تاریخ بی نظیر می باشد.
 این روند باعث نگرانی نه تنها در داخل افغانستان، بلکه کشورهای همسایه و ابرقدرت های ذیدخل در امور افغانستان گردیده است. هیچ کسی هم نمی تواند چگونگی وضع را پیشبینی نماید. 


چندی قبل ضمیر کابلوف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان از همه نیروهای سیاسی افغانستان دعوت نمود تا زیادتر در تامین صلح، آتش بس، منافع ملی، قطع جنگ های داخلی، وحدت ملی، کشور واحد و خودمختار خود توجه نمایند.  الگ اکولینیچئف نماینده شورای فدراسیون روسیه در این ارتباط گفت که روسیه دو بار نشست بین الافغانی را در مسکو دایر نمود. تاکنون روسیه در مورد نشست بعدی بین الافغانی در مسکو تصمیم نگرفته است. ممکن نشست بین الافغانی در کشور دیگری برگزار گردد.

وی افزود که روسیه طرفدار تامین صلح، ثبات و دیالوگ بین الافغانی می باشد.
در این ارتباط جنرال عوض تحلیلگر سیاسی افغانستان به اسپوتنیک ابراز نظر نموده گفت: «روسیه میتواند به افغانستان در تامین صلح و دیالوگ بین الافغانی مساعدت نماید، مشروط به این که دولت و همه جناح های درگیر در افغانستان از روسیه درخواست چنین کمک را نمایند. روسیه به هیچ شکل از ایجاد دولت ائتلافی در افغانستان حمایت نمی نماید
حالا همه افغانها چشم به نشست بین الافغانی دوخته اند.

دیدگاه‌ها و نظریاتی که در مقالات نشر می‌شوند، مربوط به سخنران می‌باشند و ممکن با نظریه اسپوتنیک، مطابقت نداشته باشند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر