07:23 24 اکتوبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 40
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ترکیه بیان داشت: تا زمانی که کنترل کامل بر قره باغ حاصل شود، آذربایجان دست از مبارزه نمی کشد.

به گزارش اسپوتنیک،  رجب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اظهار داشته است: « ترکیه درباره اشغال زمین های آذربایجان ساکت نبوده و نخواهد بود. با آزادی شوشا امیدهای ما چند برابر تقویت شده است. پرچم مبارزه تا آزادی کامل قره باغ از اشغال و بازگشت کلباجار و لاچین به صاحبان اصلی ادامه خواهد داشت.»

درگیری در منطقه قره باغ از 27 سپتامبر آغاز شده است. ارمنستان و آذربایجان یکدیگر را به اقدامات جنگی متهم می کنند. در قره باغ شلیک و تیراندازی به سمت مناطق مسکونی غیر نظامی ادامه دارد. ارمنستان وضعیت جنگی اعلام کرده و تاکید می کند که باکو از حمایت آنکارا برخوردار است. رهبران روسیه، آمریکا و فرانسه از طرفین خواستند که مقابله با یکدیگر را کنار گذاشت و بدون پیش شرط مذاکره کنند. نهم اکتبر به دعوت رئیس جمهور روسیه، وزرای خارجه ارمنستان و آذربایجان به همتای روس خود در مسکو مذاکره کردند. این مذاکره 10 ساعت به طول انجامید. در نهایت ایروان و باکو توافق کردند که از دهم اکتبر آتش بس در منطقه قره باغ اعلام کنند. اما در آن روز طرفین باز یکدیگر را به نقض توافق و شلیک و تیراندازی متهم کردند. بار دوم در نیمه 18 اکتبر آتش بس اعلام شد.

طرفین درگیری تاکنون سه بار در خصوص آتش بس توافق کرده اند. آخرین توافق آتش بس میان طرفین از روز 26 اکتبر اجرایی شد، اما پس از این توافق نیز همانند دفعات گذشته طرفین از عدم رعایت آتش بس از سوی طرف دیگر خبر دادند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر