19:01 22 سپتمبر 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

لوئیس فیگو ستاره سابق رئال مادرید، در مورد سوپر لیگ اروپا ابراز نظر کرد و این لیگ را حریصانه خواند.

به گزارش اسپوتنیک، 12 باشگاه برتر اروپا تصمیم گرفته اند رقابت جدیدی را زیر نام سوپر لیگ اروپا تأسیس و در آن به رقابت‌ بپیردازند.

این باشگاه‌ها، سوپر لیگ را که اسپانسری 5.3 میلیارد دلاری دارد و قرار است در میانه‌های هفته همزمان با لیگ‌های اروپایی برگزار شود را گامی برای کسب سود بیشتر معرفی کرده اند و مدعی اند که جذابیت فوتبال را کم نخواهد کرد. البته فیفا و یوفا به دنبال راهکاری هستند تا با محروم کردن این 12 تیم از لیگ‌های ملی شان با ایجاد فشار بر بازیکنان و فدراسیون‌های ملی، پیشروی تشکیل چنین لیگی را بگیرند و با ممنوعیت فروش بازیکن به این باشگاه‌ها، هزینه ایجاد چنین تشکیلی را چنان زیاد کنند که باشگاه‌های دیگر هم از پیوستن به این جمع ممانعت کنند.

تشکیل چنین لیگی با مخالفت‌هایی به همراه بوده و به شمول یوفا، فیفا، سازمان‌های لیگ و فدراسیون‌های فوتبال برخی بازیکنان نیز مخالف برگزاری این تورنمنت اند.

در این میان لوئیس فیگو این لیگ را حریصانه توصیف کرده و این اقدام را به ضرر فوتبال خوانده است.

او دراین مورد در توییتر خود نوشت:" این به اصطلاح سوپر لیگ، یک حرکت حریصانه برای فوتبال پایه، زنان و گسترش فوتبال است و فاجعه محسوب می‌شود. این لیگ فقط برای خدمت به صاحبان و منافع شخصی شان که مدت‌ها پیش از مراقبت هواداران خود دست کشیدند و بی توجهی به شایستگی های ورزشی را عادی ساختند، است و بس".

فیگو در حال این لیگ را حریصانه توصیف کرده که باشگاه‌ها معتقد اند سودی که حق آن‌ها است، به حساب شان واریز نمی‌شود.

مرتبط:

باشگاه‌های حاضر در سوپر لیگ اروپا از اتحادیه باشگاهی اروپا خارج شدند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر