16:38 24 مارچ 2018
  عمر متین می خواست که امریکا بمباران را در افغانستان متوقف کند

  عمر متین می خواست که امریکا بمباران را در افغانستان متوقف کند

  © REUTERS/ Omar Mateen via Myspace/Handout
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 10

  متین که مظنون به همکاری با داعش بود در لیست افراد تحت نظر پلیس آمریکا نیز قرار داشته است

  عمر متین مهاجم اورلاندو در زمان تماس با مامورین نجات 911 گفت که این جنایت را انجام داده تا امریکا بمباران به کشورش را خاتمه دهد. این مطلب را واشنگتن پست به نقل از شاهد این حادثه با نام پیشنس کارتر منتشر کرد.

  همانطور که این روزنامه خاطر نشان می کند ، دختر 20 ساله با دوستان خود در توالت کلوپ Pulse به دام افتاده بود. کارتر می گوید: " تمام کسانی که در توالت بودند می توانستند بشنوند که او با خدمات 911 تلفنی صحبت می کند و او این کار را می کند برای آنکه می خواهد آمریکا کشورش را بمباران نکند. " مشخص نیست که چه کشوری مد نظرش بوده است.

  متین شهروند امریکایی که اصالتی افغانستانی دارد با 29 سال سن مجری این عملیات بود. وی در شب شنبه به واسطه شغلش یعنی مامور امنیتی ویژه مجوز حمل اسلحه داشت، زمانی که کلوب در محاصره پلیس قرار گرفت در تماس با پولیس وابستگی خود به داعش را اعلام کرد. متین پیش از این از سوی پولیس فدرال به دلیل اینکه مظنون به ارتباط با جریان‌های افراطی بود مورد بازجویی قرار گرفته بود.

  متین که مظنون به همکاری با داعش بود در لیست افراد تحت نظر پلیس آمریکا نیز قرار داشته است.
  سخنگوی وزارت داخله عربستان اعلام کرد که عامل تیراندازی به کلوبی همجنس گرایان در اورلاندو در سال‌های 2011 و 2012 دو بار برای ادای مناسک حج عمره به عربستان سفر کرده بود.

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک